Наприкінці січня державні інспектори Управлінь Держенергонагляду у Закарпатській, Миколаївській та Львівській областях ознайомилися з роботою оновлених об’єктів теплоенергетики.
Так, у м. Виноградів Закарпатської області було оглянуто роботу новозбудованої котельні комунального некомерційного підприємства «Виноградівська районна лікарня». Стару котельню було збудовано ще у 1969 році та розташовано на відстані більше 1 км від корпусів лікарні, що призводило до великих втрат теплової енергії.
У нову будівлю теплового пункту було встановлено енергоефективне обладнання: два водогрійних жаротрубних газових котла, два мережеві насоси та систему автоматичної хімводопідготовки. Очікувана економія електроенергії від введення в експлуатацію нової котельні складає 32 тис. кВт∙год на рік.
Зі свого боку державні інспектори Управління Держенергонагляду у Миколаївській області ознайомилися з реконструкцією котельні в м. Вознесенську. Об’єкт належить комунальному підприємству Вознесенської міської ради та здійснює постачання теплової енергії таким соціально важливим об’єктам як школа і дитячий садок.
Відтак, було проведено реконструкцію котельні із переходом на нові газові котли та вводом в експлуатацію передової системи водопідготовки. Такі роботи надали можливість збільшити потужність, оптимізувати споживання природного газу й електроенергії та ефективно проводити водопідготовку.
Також працівники Управління Держенергонагляду у Львівській області здійснили моніторинг технічного стану та організації експлуатації котельні у м. Стрий. Тепловий пункт забезпечує виробництво теплової енергії на потреби опалення двох місцевих навчальних закладів.
Цей об’єкт було реконструйовано перед початком опалювального сезону 2019-2020 років. У тепловому пункті змонтовано котел КВм-1,75 потужністю 1,5 Гкал/год на тверде паливо (тріску) та газовий котел КОЛВІ -2000 потужністю 1,72 Гкал/год. Теплова енергія виробляється за допомогою котла на твердому паливі. За необхідності, при зниженні температури зовнішнього повітря, в роботу автоматично включається газовий котел.
За результатами проведених оглядів інспекторами виявлено певні недоліки при організації експлуатації котелень та надано рекомендації щодо їх усунення. Зокрема, львівськими інспекторами рекомендовано внести зміни в існуючу схему трубопроводів котельні, а також розробити та затвердити експлуатаційну (виробничу) інструкцію. В ній має бути зазначено: технічний опис устаткування; послідовність операцій з підготовки до пуску, його порядок і зупинка устаткування; порядок експлуатації устаткування під час роботи і у разі виникнення порушень у роботі; порядок допуску до огляду, ремонту і випробування; заходи з охорони праці, вибухо- та пожежобезпеки.