• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Особливості підключення електроприладів великої потужності

Ми звикли жити в умовах підвищеного комфорту, у формуванні якого беруть безпосередню участь електричні прилади. Сьогодні в кожній оселі під’єднано велику кількість електричних побутових приладів – від невеликої потужності до надпотужних. Обігрівачі та кондиціонери, холодильники та пральні машини, бойлери та мікрохвильові печі, варильні панелі та духові шафи стали невіддільною частиною нашого повсякденного життя.

Всі електроприлади мають свої особливості та характеристики та різною мірою навантажують електричну мережу. Якщо підключення здійснено неправильно, електропроводка нагріватиметься вище допустимих норм і може стати непридатною за досить короткий проміжок часу. До того ж збільшується ризик виникнення пожежі та виходу з ладу техніки.

Характеристики побутової електропроводки – що треба враховувати?

Щоб запобігти неприємним та непередбачуваним наслідкам неправильного під’єднання потужних електричних приладів варто розібратися в параметрах домашньої електропроводки. Найлегше з цим ознайомитися у плані електропроводки оселі, якщо такий є. Якщо такого плану немає, то з кожною розеткою треба розбиратися окремо. Наприклад, якщо в будинку старі розетки, вони розраховані на навантаження не більше 6 Амперів. Тому до них не варто підключати нічого потужнішого за 1 000 Ватт (Вт). Нові розетки європейського типу допускають навантаження від 10 до 16 Амперів. Заміна старих розеток на нові можлива, але потрібно переконатися, що електрична проводка оселі зможе витримати навантаження від електроприладів. Для такого визначення необхідно звернутися до фахівця-електрика, якій оцінить стан електричного господарства домоволодіння та з’ясує чи потрібна заміна електричної проводки.

Вся електрична техніка споживає певну потужність. Знання цих характеристик дуже важливе. Потужність, що споживається, вказується в експлуатаційному паспорті виробу. Потужними вважаються прилади, які споживають понад 1 кВт.

Щоб з'ясувати, яку потужність може витримати розетка, якщо максимальні показники вказані в Амперах, треба напругу помножити на відповідний струм. Наприклад, якщо напруга в мережі 220 Вольтів, а максимальна потужність розеток 6, 10 і 16 Амперів, то розетка на 6 Амперів витримує навантаження 1 320 Вт, розетка на 10 Амперів – 2 200 Вт, а на 16 Амперів – 3 520 Вт.

Відповідно підключення потужних електроприладів має здійснюватися не перевищуючи цих показників.

У разі, якщо прилад під’єднується за допомогою подовжувача, то до уваги береться НАЙМЕНШИЙ показник з’єднань. Для прикладу, перша ситуація – підключення до розетки, розрахованої на 10 Амперів, подовжувача з меншим струмом 6 Амперів. Користувачі, які роблять таке підключення, розраховують, що потужність в подовжувачі буде такою ж, як і в розетці – 2,2 кВт. Проте це не так, адже якщо під’єднати до подовжувача прилад з потужністю понад 1,3 кВт, що перевищить максимально допустимі значення для подовжувача, через певний час подовжувач стане непридатним. Інший приклад – підключення до розетки 6 Амперів подовжувача на 10 Амперів, думаючи, що запас потужності буде 2,2 кВт. Насправді характеристики потужності будуть такими, які розраховані на електрофурнітуру – 1,3 кВт. При цьому розетка поламається, а згодом вилка подовжувача також вийде з ладу через нагрівання. Ще одна ситуація, коли до розетки на 6 Ампер підключають такий самий за потужністю подовжувач. Максимальне навантаження становить 1,3 кВт, а до нього підключають, наприклад, електричний обігрівач на 1 кВт і чайник на 800 Вт. У результаті сумарна потужність перевищує максимально допустиму, що може призвести до виходу з ладу розетки та подовжувача.

При підключенні потужної електротехніки слід бути дуже уважним. Це допоможе зберегти внутрішню електричну мережу та побутове обладнання, а також запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, як то ураження струмом чи пожежа. Якщо ви плануєте встановлювати потужні електроприлади варто враховувати їх потужність, і у разі необхідності замінити електропроводку. Для потужної техніки, яка встановлюється стаціонарно, рекомендується проводити окрему лінію від розподільного щита.

Пам’ятайте! Перевищення допустимої потужності та необережне втручання в електричні системи може бути небезпечним і вимагає професійного підходу!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux