02.01.2025
ПРОЄКТ
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від « ____» _______ 2021 р. №_________
Київ
Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності на ринку природного газу та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною інспекцією енергетичного нагляду
Відповідно до частини другої статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності на ринку природного газу та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною інспекцією енергетичного нагляду, що додаються.
Прем’єр-міністр України Д. Шмигаль
____________
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від ___________ № __________
КРИТЕРІЇ,
за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності на ринку природного газу та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною інспекцією енергетичного нагляду
1. До критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності на ринку природного газу та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Держенергонаглядом, належать:
вид господарської діяльності на ринку природного газу;
види порушень вимог законодавства на ринку природного газу, виявлених протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду;
наявність технологічних порушень в роботі об’єктів газової інфраструктури (крім газовидобувних підприємств та газосховищ), систем газопостачання зріджених (скраплених) вуглеводневих газів, а також внутрішньобудинкових систем газопостачання, газових мереж зовнішнього та внутрішнього газопостачання, газовикористовуючих установок та обладнання, димоходів, димових і вентиляційних каналів та систем об’єктів споживачів, у яких встановлено газовикористовуючі установки та обладнання, протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду;
кількість позапланових заходів державного нагляду (контролю), проведених щодо суб’єкта господарювання протягом останніх двох років, що передують плановому періоду, з підстав, передбачених абзацами третім, п’ятим, сьомим ‒ дев’ятим частини першої статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
2. Ризики настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності на ринку природного газу визначено у додатку 1.
3. Перелік критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, їх показники, кількість балів за кожним показником, шкала балів та періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) на ринку природного газу визначено у додатку 2.
4. Віднесення суб’єкта господарювання до високого, середнього або незначного ступеня ризику здійснюється з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями, визначеними у додатку 2, за такою шкалою:
від 41 до 100 балів ‒ до високого ступеня ризику;
від 21 до 40 балів ‒ до середнього ступеня ризику;
від 0 до 20 балів ‒ до незначного ступеня ризику.
5. Планові заходи державного нагляду (контролю) за провадженням суб’єктами господарювання господарської діяльності на ринку природного газу здійснюються з такою періодичністю:
з високим ступенем ризику ‒ не частіше одного разу на два роки;
з середнім ступенем ризику ‒ не частіше одного разу на три роки;
з незначним ступенем ризику ‒ не частіше одного разу на п’ять років.
6. У разі коли за результатами планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) протягом останніх шести років для суб’єктів господарювання, які віднесені до середнього ступеня ризику, та протягом останніх десяти років для суб’єктів господарювання, які віднесені до незначного ступеня ризику, у суб’єкта господарювання не виявлено суттєвих порушень вимог законодавства на ринку природного газу, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб’єкта господарювання проводиться не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений в 1,5 рази. Це положення не застосовується до суб’єктів господарювання, віднесених до високого ступеня ризику.
__________________