У кожного споживача є електричний лічильник, який веде облік спожитої електроенергії. Разом із ним встановлено спеціальні вимикачі, що шляхом знеструмлення захищають внутрішні електричні мережі від коротких замикань і перевантажень. Багато кому в спадщину від минулого в якості таких вимикачів дісталися плавкі запобіжники – керамічні «пробки», проте їх активно замінюють на автоматичні вимикачі.
Керамічні «пробки» мають тільки одну перевагу – вони доступні за ціною. Однак варто розуміти, що через особливості своєї конструкції вони одноразові. Крім того, далеко не кожна людина може поміняти плавку вставку в «пробці», не піддавши ризику своє життя і здоров'я. Враховуючи все це, розплавлений запобіжник може спричинити довготривале знеструмлення споживача.
Переваги та недоліки плавких запобіжників:
Плюси:
Мінуси:
Автоматичні вимикачі (автомати) служать тим саме цілям, що й керамічні «пробки», проте роблять це більш ефективно. Автомат, як і «пробка», оберігає споживача від коротких замикань і перевантажень, знеструмлюючи внутрішню мережу в разі виникнення небезпечної ситуації. На відміну від плавких запобіжників автоматичні вимикачі не потребують заміни. Якісна продукція розрахована на тисячі спрацьовувань, та й знову включити вимикач, якщо причина відключення була усунена, набагато простіше.
Переваги автоматичних вимикачів:
Плюси:
Мінуси:
Що варто пам'ятати під час встановлення автоматичного вимикача? Попри простоту монтажу, робити його повинен тільки фахівець – професійний електрик. Не заощаджуйте на своїй безпеці та на безпеці своїх близьких. Неправильно встановлений вимикач може не спрацювати в потрібний момент та поставити під загрозу життя людей. Обирати автоматичний вимикач також необхідно з урахуванням деяких факторів, знати про які може лише фахівець.
І пам'ятайте, що неякісні або неправильно підібрані електроприлади та проблеми з внутрішніми електричними мережами найчастіше спричиняють пожежі!