Представниками Управління Держенергонагляду у Хмельницькій області здійснено моніторинг технічного стану та організації експлуатації теплових установок і мереж Волочиського КПТМ «Тепловик» під час проходження опалювального періоду 2020-2021 років (далі – ОП). Підприємство надає послуги з постачання теплової енергії споживачам у м. Волочиськ.
Під час заходу було проведено огляд устаткування на 4 котельнях підприємства та перевірено дотримання режимів теплопостачання. Загалом підприємство забезпечує споживачів тепловою енергією належної якості, з дотриманням температурних графіків. Проте, в ході здійснення моніторингу виявлено низку порушень Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж та інших нормативних документів, зокрема:
У результаті моніторингу оформлено довідку, в якій зазначено виявлені порушення та доведено їх до відома підприємства. Також на адресу підприємства направлено лист, в якому запропоновано усунути виявлені порушення з повідомленням Управління про їх усунення.
Зі свого боку, на Луганщині інспекторами Управління Держенергонагляду (за зверненням суб’єкта господарювання ТОВ «ЕКОТЕХ») здійснено моніторинг щодо оцінки технічного стану 2 джерел теплової енергії та дотримання режимів постачання теплової енергії споживачам (м. Сєвєродонецьк та с. Борівське). За результатами огляду працівниками Управління видано рекомендаційний лист із 13 порушеннями нормативно-технічної документації, серед яких:
Водночас представниками Управління Держенергонагляду у Чернівецькій області здійснено моніторинг надійності теплопостачання і технічного стану обладнання теплового господарства ДНЗ № 44 «Журавлик», розташованого у м. Чернівці. Опалення навчального закладу здійснюється від котельні «Руська» МКП «Чернівцітеплокомуненерго» до теплового вузла споживача.
За результатами проведеного заходу інспектором було надано консультативну допомогу стосовно покращення технічного стану та надійності роботи теплового обладнання закладу. Зокрема, було рекомендовано:
Крім того, надано консультації щодо складання і дотримання температурного графіка системи опалення для забезпечення температурного режиму у приміщеннях навчального закладу та економії палива.
Як повідомлялось раніше, у регіонах триває моніторинг проблемних питань, що потребують невідкладного вирішення, в тому числі технологічних порушень (аварій, відмов) на енергетичних об’єктах у галузі теплопостачання.