Представники Держенергонагляду в областях спільно з обласними державними адміністраціями (ОДА) й операторами системи розподілу (ОСР) здійснили перевірку та оцінку технічного стану об’єктів електричних мереж напругою 0,4 – 10 (6) кВ, через які здійснюється електропостачання медичних закладів, визначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, щодо відповідності фактичних схем живлення зазначених закладів категорії з надійності електропостачання та забезпеченості резервними автономними джерелами живлення. Також спільно з теплопостачальними організаціями було проведено перевірку та оцінку технічного стану об’єктів теплозабезпечення медичних закладів.
Такі дії виконано відповідно до доручення Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2020 року та з метою виконання статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».
Так, на Чернігівщині представники Управління Держенергонагляду спільно з ОДА та ОСР здійснили моніторинг 18 медичних закладів Чернігівської області, що визначені Управлінням охорони здоров'я Чернігівської ОДА для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19.
У ході проведених комісійних перевірок встановлено, що схема внутрішнього електропостачання одного медичного закладу не відповідає вимогам ДБН В.2.5-23:2010. Крім того, інфекційне відділення іншого медичного закладу не забезпечено автономним джерелом живлення (вийшло з ладу в процесі експлуатації). Наразі вирішується питання придбання нового генератора.
Зокрема, інспекторським складом Держенергонагляду виявлено ряд порушень нормативних документів у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, а саме:
1. Типові порушення електрозабезпечення:
2. Типові порушення теплозабезпечення:
За результатами оцінки, лікарняним закладам, ОСР та теплопостачальним організаціям надано рекомендаційні листи щодо невідкладного усунення виявлених зауважень.
Водночас представниками Управління Держенергонагляду у Черкаській області здійснено оцінку технічного стану об’єктів теплозабезпечення КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги», КНП «Перша Черкаська міська лікарня», КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» та КНП «Уманська міська лікарня».
Під час проведення моніторингу технічного стану об’єктів теплозабезпечення медичних закладів оглянуто теплові вводи (пункти), теплові мережі, які знаходяться на балансі закладу, та стан дотримання режимів теплопостачання. В результаті проведеного заходу виявлено, що:
Крім того, представниками Управління проведено моніторинг технічного стану об’єктів електричних мереж напругою 0,4 – 10 (6) кВ, через які здійснюється електропостачання медичних закладів, визначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, щодо відповідності фактичної схеми живлення зазначених закладів категорії з надійності електропостачання та забезпеченості резервними автономними джерелами живлення.
У результаті виявлено такі зауваження:
Лікарням, в яких виявлено порушення, було надано рекомендації щодо усунення всіх зауважень.