Представники Управління Держенергонагляду у Вінницькій області за зверненням Вінницької ОДА здійснили моніторинг щодо відповідності схем живлення категорійності надійності електропостачання у медичних закладах області. Так, протягом останніх двох тижнів інспекторами Управління було оглянуто 9 медичних закладів. У 3-х з яких встановлено, що схеми електропостачання не відповідають категорійності струмоприймачів І категорії, зокрема у:
Для прикладу, у КНП «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. В.М. Пирогова Вінницької обласної ради» виявлено порушення вимог п.п. 1.2.17, 1.2.18, 1.2.19 Правил улаштування електроустановок щодо забезпечення струмоприймачів відповідній категорії надійності електропостачання, а саме:
Під час проведення моніторингу інспекторами Управління встановлено, що:
Крім того, під час зовнішнього огляду електрообладнання було виявлено порушення вимог нормативних документів щодо їх технічного стану та організації експлуатації, а саме:
Фахівці Управління рекомендували лікувальним закладам здійснити заходи з усунення виявлених недоліків.
Як повідомлялось раніше, Держенергонагляд в межах своєї компетенції продовжує здійснювати постійний моніторинг за виконанням медичними закладами дій з усунення зауважень та забезпечення безперебійного електропостачання від автономних джерел живлення.
Довідково:
Моніторинг об’єктів електричних мереж, якими здійснюється електропостачання медичних закладів, проводиться з метою забезпечення виконання Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та на виконання доручення Міністерства енергетики та захисту довкілля України.
Нагадаємо, 23-26 березня 2020 року Держенергонагляд спільно з ліцензіатами з розподілу електричної енергії здійснив моніторинг та оцінку технічного стану об’єктів електричних мереж напругою 0,4-10 (6) кВ, через які здійснюється електропостачання медичних закладів, а також відповідність фактичної схеми живлення зазначених закладів категорії з надійності електропостачання та забезпеченості резервними автономними джерелами живлення.
За цей період було вибірково перевірено відповідність вимогам нормативних документів у галузі електроенергетики та технічного стану об’єктів електричних мереж, через які здійснюється електропостачання 568 медичних закладів на території 24-х областей та м. Київ.