Представниками Управління Держенергонагляду у Закарпатській області здійснено моніторинг суб’єктів господарювання, що експлуатують електроустановки особливої групи І категорії з надійності електропостачання та автономні джерела живлення. Зокрема, проведено огляд Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології та КНП «Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги» Закарпатської обласної ради, де наразі триває повна реконструкція живлення оперативно-диспетчерського пункту (служби).
Для забезпечення І категорії з надійності електропостачання в Обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології встановлено пристрої автоматичного введення резерву (АВР). Резервним джерелом електроживлення І категорії є дизельна електростанція (ДЕС) потужністю 10 кВт з автоматичним ввімкненням у роботу. Пристрої АВР та ДЕС забезпечують безперебійне електропостачання струмоприймачів клініко-діагностичного корпусу. ДЕС забезпечена необхідним запасом паливо-мастильних матеріалів, що забезпечує безперервну роботу агрегату.
При безпосередньому огляді електроустановок, перегляді наявної документації та виробничих інструкцій інспекторами виявлено наступні порушення вимог Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів:
За результатами здійсненого моніторингу Управлінням рекомендовано у найкоротший термін привести технічний стан та організацію експлуатації електрогосподарства і дизельної автономної електростанції у відповідність до вимог нормативних документів.
Зі свого боку, для забезпечення І категорії з надійності електропостачання КНП «Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги» працюватимуть пристрої автоматичного введення резерву (АВР). Резервним джерелом електроживлення І категорії є дизельна електростанція (ДЕС) потужністю 40 кВА/29 кВт з автоматичним ввімкненням у роботу. ДЕС встановлюється відповідно до проєкту в спеціалізованому приміщенні з наявною вентиляцією. Пристрої АВР та ДЕС забезпечуватимуть безперебійне електропостачання струмоприймачів оперативно-диспетчерської служби.
За результатами здійсненого моніторингу Управлінням рекомендовано у найкоротший термін (після закінчення монтажних робіт) привести всю документацію у відповідність до вимог нормативно-правових документів.
Водночас Управлінням Держенергонагляду у Черкаській області проведено моніторинги двох фотовольтаїчних електростанцій (І-ІІ черги) виробників електричної енергії з використанням альтернативних джерел енергії ТОВ «ЛЕДБУД» та ТОВ «ЛАЙФ ЕНЕРДЖІ» щодо дотримання вимог Положення про порядок оцінки готовності об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період.
В результаті проведених оглядів встановлено, що ТОВ «ЛЕДБУД» та ТОВ «ЛАЙФ ЕНЕРДЖІ» виконали усі заходи з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років (далі – ОЗП).
Крім того, у Волинській області представниками Управління проведено моніторинг ПП «Пікет-Буд-Транс», що знаходиться у смт Голоби Ковельського району з питань виконання комплексу заходів щодо забезпечення підготовки об’єктів електроенергетики до роботи в ОЗП.
Під час огляду об’єктів виявлено 6 зауважень, серед яких:
За результатами моніторингу складено відповідну довідку та надано рекомендації щодо усунення виявлених зауважень.