Держенергонагляд здійснює постійний моніторинг енергетичних господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання щодо проходження ними опалювального періоду 2022-2023 років (далі – ОП).
Також Держенергонагляд до 01 грудня 2022 року провів моніторинг своєчасного початку ОП суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії. Так, в роботу включено 92,67 % опалювальних котелень та подано теплоносій
90,14 % споживачів теплової енергії.
Подано теплоносій на:
Динаміка включення в роботу опалювальних котелень та пуск тепла споживачам соціальної сфери (у відсотках) наведено на діаграмі.
Від суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до територіальних органів Держенергонагляду надходили звернення щодо участі у комісіях з перевірки готовності теплових господарств до роботи в ОП. В результаті проведених оглядів у складі відповідних комісій представниками інспекції підтверджено стан готовності 16 745 об’єктам у сфері теплопостачання.
Не зважаючи на складний стан енергетичної системи України та застосування графіків відключення електроенергії, контроль за забезпеченням стабільним та якісним теплопостачанням у холодну пору року усіх споживачів теплової енергії, є одним з пріоритетів діяльності Держенергонагляду. З цією метою зараз інспекція проводить щоденний моніторинг за проходженням суб’єктами відносин у сфері теплопостачання опалювального періоду, забезпеченням належної експлуатації енергетичного обладнання та дотриманням режимів постачання теплової енергії, в першу чергу для соціально важливих споживачів.
Так, представники Держенергонагляду беруть участь у розслідуванні причин і наслідків аварій та відмов на теплових установках і мережах теплогенеруючих, теплотранспортуючих, теплопостачальних та теплосервісних організацій, які призвели до порушення режимів теплопостачання споживачів соціальної сфери.
За період з 01 листопада по 01 грудня 2022 року в Україні зафіксовано 147 випадків технологічних порушень (крім випадків зупинки джерел теплової енергії через припинення електропостачання внаслідок застосування графіків відключень), які в свою чергу призвели до зупинки джерел теплової енергії, порушення нормального режиму роботи теплових мереж та спричинили припинення теплопостачання населення та соціально важливих споживачів.
Технологічні порушення сталися на джерелах теплової енергії, а саме:
Усі випадки технологічних порушень тримаються на контролі Держенергонагляду та усуваються у найкоротші терміни.