• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Як убезпечити електромережі власного будинку від перенавантаження?
опубліковано 29 вересня 2022 року о 08:30

В осінньо-зимовий період зазвичай навантаження на електромережі підвищується в рази. Крім того, цьогоріч Україну чекає складний опалювальний сезон. Тому мешканці будуть використовувати більше електроприладів, зокрема різних обігрівачів.

Держенергонагляд нещодавно нагадував про основні правила ощадливого використання електроенергії, потужність електроприладів та ефективне використання електроенергії. Крім цього потрібно пам’ятати, що електропроводка в квартирах і будинках зазвичай розрахована на споживання 1,5-5 кВт. Якщо навантаження перевищує норми, то електропроводка гріється, а потім загорається. Також перевантаження може спричинити аварійні вимкнення цілих будинків або навіть кварталів.

Тому оператори системи розподілу підготували деякі практичні рекомендації для мешканців багатоквартирних будинків для підвищення енергоефективності будинку:

1. При купівлі побутових електроприладів обирайте енергоефективні пристрої. Як правило, їх потужність вказується виробником. Пам’ятайте, чим менша потужність, тим краще. Особливу увагу слід приділяти енерговитратним пристроям: обігрівачі, електропечі, холодильники, бойлери, електрочайники та праски.

На сьогодні одним з актуальних питань є вибір обігрівача. Насамперед потрібно звертати увагу на тип обігрівача та його потужність, у другу — на додаткові можливості та функції.

Експерти вважають, що слід купувати сучасні електричні обігрівачі. Оскільки вони енергоефективні, порівняно зі старими масляними приладами. Також для економного та локального обігріву можна обрати інфрачервоні обігрівачі.

2. Розподіляйте навантаження. Вмикайте найбільш потужні елктроприлади по черзі. Особливо це важливо для будинків, які побудовані до 2000 року. Їх внутрішньобудинкові мережі, як правило, не розраховані на високі навантаження.

Щодо обігрівачів. Намагайтесь використовувати електрообігрівач не на повну потужність, і циклічно, наприклад раз у пів години.

3. Намагайтесь уникати пікових годин навантаження. Зазвичай цей час з 7:00 до 9:00 і з 18:00 до 20:00. На ці години випадає пік одночасного навантаження на мережі та перевищення, як в окремо взятій квартирі, так і в районі.

4. Перейдіть на нічний режим енергоспоживання. По можливості використовуйте опалювальні прилади, посудомийні і пральні машини в нічні години. Це дозволить уникнути непотрібних сплесків навантаження.

5. Запишіть телефон електрика вашого ОСББ або обслуговуючої ваш будинок керуючої компанії. Саме в їх зоні відповідальності знаходиться обслуговування і ремонт усіх внутрішньобудинкових мереж.

6. У разі відключення світла через перенавантаження: вимкніть усі електричні прилади й увімкніть автоматичний вимикач. Якщо світло одразу зникне повторно - зверніться до фахівця-електрика. Не намагайтесь самостійно здійснити ремонт, адже це може бути небезпечно.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux