З метою запобігання загрозам підтоплень об’єктів електроенергетики внаслідок весняних паводків фахівці Держенергонагляду беруть участь у роботі паводкових комісій, що створюються на енергооб’єктах перед початком водопілля, та здійснюють нагляд за дотриманням норм та правил безпечної експлуатації електрообладнання у періоди високої загрози підтоплення.
Адже у зоні ризику опиняються не лише населені пункти, а й електростанції, трансформаторні підстанції, лінії електропередачі (ЛЕП) та інша енергетична інфраструктура. Підвищення рівня ґрунтових вод і розмивання ґрунтів можуть спричинити підмивання опор ЛЕП, замикання електрообладнання, відключення споживачів, а в окремих випадках – створює загрозу ураження електричним струмом.
Від початку року представники Держенергонагляду вже долучилися до роботи 17 комісій з перевірки готовності обладнання та гідротехнічних споруд до пропуску весняної повені 2025 року на об’єктах генерації у різних регіонах України. Фахівці інспекції перевірили стан енергетичних об'єктів у зонах можливих підтоплень та виявили такі недоліки щодо:
Водопілля – щорічний процес, що вимагає ретельної підготовки. Його проходження залежить від злагодженої роботи органів державної влади, місцевого самоврядування та енергетичних підприємств. Держенергонагляд продовжує здійснювати державний нагляд у сфері електроенергетики, забезпечуючи стабільність енергопостачання навіть за складних погодних умов.
Довідково.
Наглядові заходи здійснюються відповідно до вимог нормативного документа ГКД 34.20.507-2003 «Технічна експлуатація електричних станцій і мереж. Правила». Дотримання цих норм сприяє підвищенню надійності роботи енергосистеми та зменшенню ризиків технологічних порушень.