Головними темами колегії Держенергонагляду, що відбулась 30 липня 2024 року, стали підсумки роботи відомства у І півріччі 2024 року, підготовка енергетичної інфраструктури до осінньо-зимового періоду 2024/25 року та організація діяльності відомства в умовах законодавчих змін.
У засіданні взяли участь народні депутати України, представники Міненерго, НАДС, НКРЕКП та інші.
На засіданні йшлося про те, що внаслідок масованих ракетно-дронових атак виник дефіцит маневрових потужностей. Окремим випробуванням для енергетиків стала аномальна спека. У сукупності це спричинило додаткове навантаження в енергосистемі та збільшення кількості аварійних ситуацій в електромережах.
Також наголошувалося, що вимушеним і обов’язковим заходом для балансування об’єднаної енергетичної системи України стало застосування графіків погодинних відключень електроенергії, що спричинило різке збільшення звернень до Держенергонагляду з боку споживачів, яких за червень-липень надійшло понад 15 тисяч. Переважна більшість цих звернень стосувалася тривалого припинення електропостачання, а також недотримання ОСР (обленерго) черговості та послідовності обмеження електропостачання під час застосування графіків відключень електроенергії. З огляду на це Держенергонагляд проводить перевірки застосування операторами системи розподілу графіків погодинних відключень та справедливого розподілу електроенергії в областях.
З результатами наглядових заходів щодо дотримання справедливості розподілу електроенергії споживачам під час застосування графіків погодинних відключень членів колегії ознайомили керівники управлінь Держенергонагляду у Дніпропетровській та Житомирській областях.
Також члени колегії заслухали інформацію від керівників профільних структурних підрозділів щодо підготовки оператора системи передачі й операторів систем розподілу до осінньо-зимового періоду 2024/25 року, теплових та газових господарств до прийдешнього опалювального періоду.
З окремою доповіддю щодо підготовки регіону до осінньо-зимового періоду 2024/25 року виступив начальник Управління Держенергонагляду у Харківській області.
Учасники засідання також обговорили питання посилення інституційної спроможності як важливої складової подальшого розвитку та сталого функціонування відомства.
За результатами засідання колегія Держенергонагляду ухвалила відповідні рішення.