Держенергонагляд провів перевірку розподілу електроенергії в шести областях, та виявив низку порушень. Особливо проблемною виявилася Дніпропетровська область, де несправедливий розподіл електроенергії зумовлено великою кількістю об’єктів, віднесених до критичної інфраструктури, що разом із супутнім навантаженням призвело до завищеної величини потужності, яка не підлягає відключенню. Про це повідомив Голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі телемарафону «Єдині новини».
Також очільник Держенергонагляду зазначив, що у Житомирській області зафіксовано невиконання команд диспетчера НЕК «Укренерго», що призвело до несправедливого розподілу електроенергії між сусідніми областями. «У такий спосіб область значною мірою уникала відключень, зокрема обласний центр Житомир, тоді як сусідні області зазнавали відключень і по 12 - 18 годин протягом доби», – пояснив Руслан Слободян.
Голова Держенергонагляду наголосив, що у Житомирській області були випадки, коли світло вимикали лише після прибуття інспектора Держенергонагляду, фактично використовуючи електроенергію за рахунок інших областей. Це є неприпустимим і не залишиться без реакції з боку держави.
За результатами перевірки, видано відповідні приписи та рекомендації. Через тиждень Держенергонагляд проведе повторні перевірки, а у разі невиконання приписів буде застосовано санкції, зокрема штрафи.
«Також подальші повторні перевірки будемо здійснювати з національним регулятором НКРЕКП щодо дотримання ліцензійних умов провадження господарської діяльності», – повідомив очільник Держенергонагляду.
Руслан Слободян також зауважив, що основною причиною відключень є постійні обстріли енергетичної інфраструктури, що призводять до аварійних ситуацій та потребують невідкладних ремонтів.
У деяких областях, зокрема Полтавській, Сумській, Чернігівській та Харківській, ситуація ускладняється дроновими ударами, через що доводиться використовувати тимчасові схеми живлення для більшості споживачів. Водночас у національній енергомережі існують обмеження на передачу електроенергії, що змушує застосовувати графіки погодинних відключень з різною інтенсивністю в різних регіонах.