Необхідність врегулювання нормативно-правової бази у сфері кібербезпеки сприятиме зміцненню загальної безпеки енергетичного сектору. Про це було наголошено під час дискусійної панелі «Кібербезпека енергетичної галузі», організованої Мінекоенерго. Захід проходив в рамках XVII Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення і майбутнє» у Міжнародному виставкому центрі.
У зустрічі взяли участь представники Мінекоенерго, Держенергонагляду, центральних органів виконавчої влади, енергетичних підприємств, громадськості, профільних асоціацій та фахівці галузі.
Останнім часом на інфраструктурні енергетичні об’єкти по всьому світу здійснюється серйозні кібератаки, що спричиняють масштабні відключення електроенергії. Науковці та спеціалісти у сфері кібербезпеки активно розробляють та впроваджують нові технології захисту від кіберзлочинців.
Законом України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» передбачено основні цілі, напрями та принципи державної політики у сфері кібербезпеки, а також основні засади координації діяльності державних органів, підприємств, установ, організацій із забезпечення кібербезпеки. Уряд постійно наголошує на важливості підвищення рівня енергетичної безпеки та об’єднання зусиль для побудови надійної системи реагування на кіберзагрози.
Учасники дискусійної панелі обговорили доцільність інформування про кіберінциденти, а ще – запропонували дорожню карту реформування кібербезпеки в Україні.
Наприкінці заходу було акцентовано увагу на обміні досвідом та наданні консультативної і практичної допомоги у питаннях реагування на кіберзагрози. Це, зі свого боку, сприятиме зміцненню безпеки функціонування критичної енергетичної інфраструктури та розширенню спроможностей реакції на кіберзагрози.