Територіальними органами Держенергонагляду на виконання Плану заходів щодо сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу в умовах виникнення надзвичайних ситуацій осінньо-зимового періоду 2021/2022 років здійснено моніторинг лікувальних закладів, у тому числі визначених для госпіталізації пацієнтів з СOVID-19.
За результатами моніторингу Держенергонагляд надав керівникам лікувальних закладів рекомендації щодо приведення схем живлення медичних закладів категорії з надійності електропостачання та забезпеченості резервними автономними джерелами живлення до вимог нормативно-правових актів у галузі електроенергетики (далі – НД).
Станом на 01 січня 2022 року Держенергонагляд перевірив
528 лікувальних закладів, з яких 141 заклад мав привести схеми з надійності електропостачання особливої групи струмоприймачів до вимог НД, у тому числі шляхом улаштування резервних автономних джерел живлення, пристроїв автоматичного введення резерву тощо.
Уже станом на 30 грудня 2022 року рекомендації територіальних органів Держенергонагляду виконали 28 лікувальних закладів у 10 областях та м. Києві.
Станом на 30 грудня 2022 року схеми живлення 415 лікувальних закладів відповідають особливій категорії з надійності електропостачання, а також лікувальні заклади забезпечені резервними автономними джерелами живлення, у тому числі у 94 лікувальних закладах Волинської, Житомирської, Запорізької, Київської та Сумської областей.
Потребують усунення такі зауваження:
● не влаштовано автоматичне включення резерву у 91 лікувальному закладі у 18 областях та м. Києві;
● не влаштовано автономні джерела живлення у 17 лікувальних закладах у 8 областях та м. Києві;
● дизель-генератори перебувають в неробочому стані – 1 факт в Одеській області та 1 – в м. Києві;
● не забезпечені резервним джерелом живлення 3 лікувальні заклади у 3 областях.
Виконання лікувальними закладами рекомендацій, виданих територіальними органами, перебуває на щомісячному контролі. З урахуванням ситуації із можливим знеструмленням лікувальних закладів у разі ракетних влучань в енергетичні об’єкти потребує особливої уваги та відповідальної роботи адміністрації лікувальних закладів щодо усунення, наданих Держенергонаглядом, зауважень.