Держенергонагляд, на виконання доручення Міністерства енергетики України, здійснює оцінювання стану готовності енергетичних господарств соціально важливих об’єктів, які забезпечують життєдіяльність громад, до роботи у разі виникнення позаштатних ситуацій.
Першочергово йдеться про заклади охорони здоров’я, освіти та соціальної сфери, визначені Київською міською та обласними державними адміністраціями пріоритетними.
Моніторинг допомагає установам та організаціям, які не мають власних енергетичних підрозділів, виявляти потенційні проблеми в електромережі, що дозволяє вживати заходи із запобігання аваріям та убезпечення персоналу та відвідувачів об'єктів. Крім того, таке оцінювання сприяє дерегуляції наглядової діяльності в енергетичній галузі.
Так у період 20 лютого 2023 року – 5 лютого 2024 року представники територіальних органів Держенергонагляду спільно з операторами системи розподілу оцінили виконання заходів із забезпечення надійності енергопостачання 1 774 соціально важливих об’єкти. Також за зверненням суб’єктів господарювання здійснили моніторинг щодо технічного стану, а також організації експлуатації енергооб’єктів теплових господарств 1 428 закладів та установ.
Під час оглядів було зафіксовано випадки недотримання вимог нормативно-правових актів, норм і правил у галузі електроенергетики у 1 155 закладах та установах, а також у 774 суб’єктів господарювання – у сфері теплопостачання.
Керівникам суб’єктів господарювання надано рекомендації з можливими технічними рішеннями щодо усунення зауважень у визначені терміни. Наразі суб’єктами господарювання усунуто більшість зауважень у галузі електроенергетики та теплопостачання.
Держенергонагляд наголошує, що усунення зауважень, виявлених під час моніторингів, допомагає забезпечити безперебійну роботу енергооб’єктів та ефективне використання енергії під час проходження осінньо-зимового періоду тощо. Відтак відомство тримає на контролі подальше виконання рекомендацій суб’єктами господарювання.