• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Держенергонагляд здійснив моніторинг та оцінку готовності енергопідприємств до роботи в ОЗП 2020/2021 років
опубліковано 12 листопада 2020 року о 09:15

Держенергонаглядом проведено моніторинг об’єктів електричних мереж 29 операторів системи розподілу (ОСР) щодо стану їх готовності до роботи в осінньо-зимовий період (ОЗП) 2020/2021 років. Наразі аналогічні заходи здійснюються за зверненнями ще 2 ОСР.

За результатами моніторингів представниками Держенергонагляду виявлено 4 851 порушення вимог нормативних документів у галузі електроенергетики та надано ОСР 29 рекомендаційних листів. Станом на 09 листопада було підписано 107 Актів готовності об’єктів електричних мереж виробникам електричної енергії з використанням альтернативних джерел енергії, 1 Акт готовності із зауваженнями ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі» та 2 Акти готовності без зауважень Львівській філії ДП «Регіональні електричні мережі» і Волинській філії ДП «Регіональні електричні мережі» відповідно.

Такі дії представників відомства передбачено Положенням про оцінку готовності об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період (далі – Положення) та листом Міністерства енергетики України від 03.08.2020 року № 26/1.1-4.2-17873 «Про забезпечення успішного проходження осінньо-зимового періоду 2020/2021 років».

Крім того, Держенергонагляд здійснює моніторинг готовності енергопідприємств (генеруючі компанії та їх електростанції, теплоелектроцентралі, енергопередавальна компанія (оператор систем передачі) та її підрозділи) до роботи в ОЗП.

Станом на 09 листопада 2020 року представників Держенергонагляду включено до складу Комісій з перевірки готовності до роботи в ОЗП (далі – Комісія) 66 енергетичних підприємств.

Так, у період з 17 серпня по 09 листопада 2020 року представниками інспекції взято участь у роботі Комісій більшості енергопідприємств, серед яких: регіональні енергосистеми ПрАТ «НЕК «Укренерго», ПрАТ «Укргідроенерго», відокремлені підрозділи ДП «НАЕК «Енергоатом», Київська ТЕЦ - 5 та 6 КП «Київтеплоенерго, АТ «Одеська ТЕЦ», АТ «Херсонська ТЕЦ», ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» тощо.        

За результатами участі в Комісіях Держенергонаглядом видано 55 висновків, в яких зазначено обов'язкові до виконання 643 зауваження.

Зі свого боку, на підставі висновків Держенергонагляду, Комісіями:

 • видано 39 Актів готовності до роботи в осінньо-зимовий період 2020/2021 років енергооб'єктам за умови усунення зауважень у вказані терміни (відповідно до вимог пункту 4.3 Положення);
 • затримано видачу Актів готовності 15 енергооб'єктам до усунення зауважень (відповідно до вимог пункту 4.5 Положення);
 • не видано Акти готовності 2 енергооб'єктам (відповідно до вимог пункту 4.6 Положення).  

Опрацювавши звіти енергопідприємств про виконання заходів (зауважень), зазначених у висновках Держенергонагляду, станом на 09 листопада енергопідприємствами усунуто 269 зауважень. Виконання 374 заходів з підготовки до роботи в ОЗП, виданих 55 енергопідприємствам, залишаються на контролі Департаменту державного нагляду за експлуатацією електричних станцій та мереж Держенергонагляду.

Нагадуємо, перевірка готовності до роботи в ОЗП об'єктів електроенергетики повинна бути завершена у термін не пізніше 15 листопада поточного року. Енергопідприємства, які не отримали Акт готовності до 15 листопада поточного року продовжують підготовку до роботи в ОЗП і при виконанні усіх умов в термін не пізніше 15 грудня поточного року можуть звернутись до Міненерго або Держенергонагляду з обґрунтованим поданням про проведення повторної оцінки (перевірки) готовності до роботи в ОЗП.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux