Щороку 28 квітня понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Україна офіційно відзначає цей день з 2006 року.
Мета Всесвітнього дня охорони праці — привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, виявити наскільки створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню нещасних випадків на робочих місцях. Цьогоріч головною темою визначено безпечне та здорове робоче середовище як основний принцип і основне право у світі праці.
У червні 2022 року Міжнародна конференція праці (МКП) ухвалила резолюцію щодо додавання принципу безпечного та здорового робочого середовища до Основних принципів і прав на працю Міжнародної організації праці (МОП). З цієї нагоди Конвенція про безпеку та здоров’я на роботі (№ 155) та Конвенція про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187) були проголошені основними конвенціями. Відтак усі держави-члени МОП, навіть ті, які не ратифікували вказані конвенції, мають зобов’язання, що випливає вже із самого факту їхнього членства в Організації. А саме: дотримуватися, зміцнювати та реалізовувати добросовісно та відповідно до Статуту МОП принципи, що стосуються основних прав, які є предметом цих конвенцій.
Довідково.
Всесвітній день охорони праці проводиться на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності.
Перший Всесвітній День охорони праці було організовано в 1989 році американськими та канадськими робітниками.
У 1996 році МОП приєдналась до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня Всесвітнім Днем охорони праці. Його вперше офіційно відзначили у 2003 році.
В Україні Всесвітній день охорони праці встановлено Указом Президента України від 18 серпня 2006 року.