Протягом опалювального періоду 2019-2020 років представники Держенергонагляду здійснювали постійний моніторинг за виявленням та усуненням теплопостачальними організаціями технологічних порушень, відновленням та дотриманням режиму теплопостачання споживачів теплової енергії, брали участь у роботі комісій суб’єктів господарювання з розслідування причин і наслідків аварій та відмов на об’єктах у сфері теплопостачання, у засіданнях органів місцевого самоврядування з питань проходження ОЗП 2019-2020 років, а також розглядали звернення суб’єктів відносин у сфері теплопостачання у межах компетенції.
Так, Держенергонаглядом зафіксовано 5 209 випадків технологічних порушень на енергетичному обладнанні та теплових мережах теплопостачальних організацій. Найбільше випадків технологічних порушень, що призвели до припинення теплопостачання населення та соціально важливих споживачів, зафіксовано у Києві (4 765), Вінниці (238), Харкові (62) та Чернівцях (60).
Кількість споживачів соціальної сфери, яким було припинено постачання теплової енергії через технологічні порушення, складає 18 123 одиниць, в тому числі: 16 697 житлових будинків, 259 лікувальних закладів, 628 дошкільних навчальних закладів та 539 закладів освіти. Майже всі випадки технологічних порушень усувались протягом доби та не призводили до тривалих перерв у теплопостачанні споживачів.
До розслідувань технологічних порушень, усунення яких тривало більше доби та які призвели до відключень опалення і гарячого водопостачання значної кількості населення й споживачів важливої соціальної сфери, долучались представники Держенергонагляду. Зокрема, інспектори взяли участь у 7-ми комісіях суб’єктів господарювання з розслідування причин і наслідків аварій та відмов на об’єктах КП «Київтеплоенерго», ТзОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» (м. Івано-Франківськ), МКП «Чернівцітеплокомуненерго» та КП «Харківські теплові мережі».
Переважну кількість технологічних порушень (понад 95 %) склали пошкодження магістральних та розподільчих теплових мереж. Основними причинами були:
Наявність значної кількості технологічних порушень потребує реалізації першочергових заходів із модернізації енергетичного обладнання та реконструкції теплових мереж. Це дозволить підвищити надійність теплопостачання споживачів та знизити втрати при транспортуванні теплової енергії.
Також представники відомства взяли участь у 63-х засіданнях органів місцевого самоврядування з вирішення проблемних питань проходження ОЗП 2019-2020 років. Для прикладу, на Черкащині під час засідання, яке відбулось у січні 2020 року, було проаналізовано стан енергетичної інфраструктури в опалювальному періоді 2019-2020 років та визначено пріоритетні напрями діяльності щодо якісної підготовки об’єктів теплових господарств до роботи в опалювальному сезоні 2020-2021 років. Начальник Управління Держенергонагляду у Черкаській області надав консультації щодо безпечної експлуатації об’єктів теплових господарств та наголосив, що експлуатація теплових установок і мереж не допускається без відповідного, спеціально підготовленого персоналу.
Крім того, протягом опалювального сезону 2019-2020 років представники Держенергонагляду в усіх регіонах країни здійснювали огляди технічного стану та організації експлуатації теплового обладнання на підприємствах, надавали консультативну допомогу стосовно експлуатації об’єктів теплогенерації, покращення технічного стану та надійності роботи теплового обладнання на підприємствах.