Через пошкодження енергооб’єктів наразі застосовуються обмеження електропостачання у Харкові та для промислових споживачів у Кривому Розі. На решті території, окрім низки прифронтових населених пунктів, ситуація стабільна. Про це зазначив голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі національного телемарафону «Єдині новини».
«Потреби споживачів забезпечуються власною генерацією та імпортом. Наразі потреби запроваджувати графіки відключень електроенергії немає», - зазначив очільник відомства.
Голова зауважив, що хоча графіки відключень електроенергії не застосовуються повсюдно, споживачам вкрай важливо дотримуватися ощадливого використання електроенергії. Особливо у вечірній пік навантаження енергосистеми.
«Звертаю увагу, йдеться не про відмову від споживання електроенергії, а про більш розсудливе її використання. Зокрема, перенесення використання енерговитратних приладів на інший час доби. Це дозволить у пікові години знизити навантаження на енергосистему та уникнути відключень», – наголосив він.
Щодо проходження літнього періоду Руслан Слободян повідомив, що критичної ситуації не передбачається. «Піки споживання покриватиме приріст виробництва електроенергії на відновлюваних джерелах. Передусім – на сонячних електростанціях, де вже спостерігається помітне зростання обсягів генерації електроенергії. Водночас питання ощадливого споживання залишатиметься актуальним і протягом літніх місяців», – зазначив він.
За його словами, паралельно відбувається відновлення об’єктів електроенергетики, які зазнали ушкоджень. Проте цей процес довготривалий. Зокрема, на деяких пошкоджених енергооб’єктах і досі триває розбір завалів.
Також активно залучається міжнародна допомога. Нещодавно міністр енергетики України Герман Галущенко провів низку переговорів із партнерами з Японії, країн Балтії, Німеччини щодо постачання обладнання для генеруючих компаній, що постраждали внаслідок атак. Крім того, тривають активні перемовини щодо постачання великої кількості установок розподіленої генерації – газотурбінних та газопоршневих.
«Це дозволить розосередити генеруючі потужності по всій території України. Зробити це потрібно якомога швидше, щоби увійти в наступний осінньо-зимовий період максимально підготовленими», – зазначив він.