Засідання колегії Державної інспекції енергетичного нагляду України відбулося 18 квітня 2023 року у змішаному форматі під головуванням очільника відомства Руслана Слободяна. На початку заходу виступив перший заступник Міністра енергетики України Юрій Власенко.
Під час засідання колегії Руслан Слободян підбив підсумки проходження осінньо-зимового періоду 2022 - 2023 років та підкреслив, що цей період став безпрецедентним за складністю та викликами і для енергетики й енергетиків, і для звичайних громадян. «Уперше в історії енергосистема України зазнала системної аварії. Але українські енергетики доклали максимальних зусиль і, на жаль, інколи ціною власного життя, щодня відновлювали і відновлюють енергопостачання в оселях, лікарнях, школах, на підприємствах», – зазначив Голова Держенергонагляду.
Окрему увагу присутніх Руслан Слободян привернув до питання допомоги міжнародних партнерів: «Важлива місія міжнародної підтримки, а це і обладнання, витратні матеріали тощо, нам надано багатьма країнами. Без їхньої допомоги нам було б досить складно. Не чекаючи на припинення вогню, світова спільнота виступила із пропозицією допомоги у відновлені об’єктів енергетики України».
Із доповідями щодо стану проходження та підготовки до прийдешнього осінньо-зимового періоду 2023 - 2024 років в умовах воєнного стану виступили директор Департаменту державного нагляду за експлуатацією станцій та мереж Дмитро Гончаров, директор Департаменту державного нагляду у галузі електропостачання Володимир Клювак та директор Департаменту державного нагляду у сфері теплопостачання Віталій Михайлович.
Після обговорення Руслан Слободян зауважив, що підготовка до майбутнього осінньо-зимового періоду та його проходження залишаються одним із пріоритетних заходів для всіх суб’єктів господарювання. «Підготовка енергосистеми до прийдешньої зими залежить від багатьох чинників. Це й відновлення генерації та пошкоджених об’єктів теплопостачання, і фізичний захист цих енергооб’єктів, виконання планових ремонтів і розроблених заходів з підготовки до осінньо-зимового періоду», – окреслив низку завдань очільник інспекції.
Також він додав, що це не вичерпний перелік завдань, але енергетики мають зустріти усі виклики підготовленими: від забезпечення аварійного запасу матеріалів та устаткування для виконання аварійно-відновлювальних робіт до складання відповідних графіків обмежень.
Наприкінці засідання колегії заслухали доповідь щодо нормативно-правової діяльності Держенергонагляду заступника Голови Анатолія Замулка та начальника Управління правового забезпечення Наталії Кращенко.
Колегія взяла до уваги підсумкову інформацію Держенергонагляду щодо проходження осінньо-зимового періоду та поточного стану підготовки до прийдешнього осінньо-зимового періоду і підтримала законодавчу ініціативу відомства – проєкт Закону України «Про державний енергетичний контроль».
Крім того, Колегія Держенергонагляду ухвалила рішення щодо: