На початок жовтня 2021 року фахівцями територіальних органів Держенергонагляду за зверненнями споживачів теплової енергії, в тому числі соціально важливих (заклади охорони здоров’я, освіти та дошкільної освіти) оглянуто 3 246 систем теплоспоживання щодо готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період 2021-2022 років (далі – ОП).
За результатами проведених моніторингів виявлено 1 199 порушень вимог нормативно-правових актів, діючих норм і правил з питань технічного стану теплових, тепловикористальних установок та мереж, їх експлуатації, підтвердження готовності до роботи в ОП. Складено 239 довідок з рекомендаціями та встановлено терміни щодо усунення порушень. На даний час усунуто 56% (676 порушень).
Крім того, Держенергонагляд, у межах компетенції, здійснює контроль виконання планів організаційно-технічних заходів з підготовки теплових господарств споживачів соціальної сфери, що отримують теплову енергію від систем централізованого теплопостачання, проведення ними гідравлічних випробувань теплових мереж на щільність та міцність, промивання та випробувань устаткування теплових пунктів і систем опалення у визначені строки.
За інформацією соціально важливих споживачів теплової енергії (заклади охорони здоров’я, освіти й дошкільної освіти) гідропневматичне промивання систем опалення проведено на 13 941 об’єкті та гідравлічне випробування систем опалення на щільність та міцність на 17 529 об’єктах.
Територіальними органами Держенергонагляду у складі відповідних комісій споживачів теплової енергії підтверджено стан готовності 16 172 теплових господарств до роботи в ОП 6 142 суб’єктам господарювання.
Особливу увагу приділено територіальними органами Держенергонагляду оцінці стану готовності об’єктів соціально важливого значення. Так за результатами участі у складі відповідних комісій оглянуто та підтверджено готовність 12 406 теплових господарств до ОП, а саме:
Основні порушення, виявлені в результаті оглядів соціально важливих споживачів теплової енергії: