З метою забезпечення надійного та сталого функціонування систем теплопостачання і теплоспоживання Держенергонагляд проводить активну роботу щодо оцінки готовності енергетичних господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період 2021-2022 років (далі – ОП). Зокрема, працівниками відомства здійснено огляд енергетичних об’єктів, а саме джерел теплової енергії з приєднаними до них тепловими мережами.
За зверненням суб’єктів відносин у сфері теплопостачання територіальні органи Держенергонагляду беруть участь у комісіях з перевірки готовності теплових господарств до роботи в ОП.
У ході оглядів енергетичних об’єктів виявлено 2 989 порушень вимог нормативно-правових актів, діючих норм і правил (далі - НТД) у сфері теплопостачання. Керівникам суб’єктів господарювання надано рекомендації у вигляді довідок з переліком невідкладних заходів, які необхідно виконати. Наразі суб’єктами господарювання усунено 1 476 порушень (50 %).
Водночас за результатами проведених оглядів у складі відповідних комісій представниками інспекції підтверджено стан готовності 4 429 джерел теплової енергії до роботи в ОП з приєднаними до них тепловими мережами.
Крім того, Держенергонагляд (у межах компетенції) здійснює контроль виконання планів організаційно-технічних заходів з підготовки теплових господарств суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії, а також проведення ними гідравлічних випробувань теплових мереж на щільність та міцність, промивання і випробувань енергообладнання котелень, теплових пунктів у визначені строки.
Так, за інформацією теплогенеруючих, теплотранспортуючих і теплопостачальних організацій станом на початок листопада проведено гідравлічні випробування 12,4 тис. км теплових мереж (у двотрубному обчисленні), що складає 74 % від загальної протяжності та на 74,4 % виконано планово-попереджувальні ремонти згідно з відповідними графіками.
Основні порушення, виявлені у результаті оглядів такі:
Крім того, Держенергонагляд проводить моніторинг своєчасного початку опалювального сезону 2020/21 року суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії.
Процес включення в роботу опалювальних котелень та пуск тепла споживачам соціальної сфери в областях України проводиться поступово за рішенням органів місцевого самоврядування, де середньодобова температура повітря протягом трьох діб поспіль становить менше +8оС.
Загалом по країні станом на 09.11.2021 включено в роботу 83% опалювальних котелень та подано теплоносій 77% соціально-важливим споживачам теплової енергії.
На 100% включено у роботу опалювальні котельні та подано теплоносій соціально-важливим споживачам у Закарпатській і Хмельницькій областях.
90% - 99% – у Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях;
80% - 89% – у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Львівській, Чернівецькій та областях;
70% - 79% – Сумській областях та м. Києві;
51 % – у Миколаївській області;
22 % – у Запорізькій області;
4% – у Одеській області;
1 % – у Херсонській області.