Про забезпечення стабільного енергопостачання споживачам, а також справедливого розподілу електроенергії у разі застосування графіків погодинних вимкнень зазначив т. в. о. голови Держенергонагляду Анатолій Замулко в ефірі телемарафону «Єдині новини».
Завдяки постійній злагодженій роботі енергетиків з відновлення та допомозі наших іноземних колег на сьогодні підтримується баланс в енергосистемі. Держенергонагляд тримає на контролі виконання операторами системи розподілу (ОСР) вимог нормативно-правових актів у галузі електроенергетики, що забезпечує стабільність електропостачання, зокрема у зимовий період.
За його словами, у грудні Держенергонагляд провів вибіркові позапланові перевірки дотримання ОСР графіків погодинних відключень, за результатами яких виявлено близько 100 порушень, які були у грудні 2024 року. Більшість із них організаційного характеру, які стосувалася недотримання порушниками графіків обмежень, а також некоректного перемикання між чергами побутових споживачів. Ці порушення не є критичними, водночас потребують якнайшвидшого їх усунення.
«Ми поставили вимоги операторам систем розподілу усунути ці зауваження до кінця цього тижня. Більше того, ми поінформували всіх ОСР про те, які існують порушення на сьогодні, щоб вони їх заздалегідь усунули», - зауважив Анатолій Замулко.
Керівник відомства також зазначив, що Держенергонагляд активно залучений до заходів з відновлення енергетичної інфраструктури. Зокрема, представники інспекції беруть участь в обстеженні пошкоджених ворогом енергооб’єктів для дефектації обладнання та визначення потреб його заміни.
За його словами, наразі серед головних викликів – складна логістика, пошук обладнання, яке можна інтегрувати в українську енергосистему. Але завдяки підтримці міжнародних партнерів відновлення енергетичних об’єктів триває. Попри значні пошкодження, стабільність енергопостачання забезпечується, а всі зусилля спрямовано на відновлення мереж і генерацій.
Окремо зупинився на роботі енергосистеми за складних погодних умов. «Враховуючи те, що взимку коливається температура — то мінусова, то плюсова, спеціально проводиться певна підготовка безпосередньо операторами системи розподілу перед зимою. І саме ожеледиця, налипання снігу і всі ці процеси відслідковуються, прогнозуються, і всі мережі підлаштовуються під це. Основне завдання зараз — це своєчасно і швидко виходити з таких проблем», - зазначив очільник Держенергонагляду. Ризиком, який може негативно вплинути на роботу енергосистеми, залишаються наслідки можливих ворожих атак на енергетичну інфраструктуру.