Держенергонагляд здійснює моніторинг справедливого розподілу електроенергії. Від самого початку застосування графіків відключень запроваджено моніторинг виконання цих графіків. Про це повідомив голова відомства Руслан Слободян під час телемарафону «Єдині новини».
«На сьогодні застосовується чіткий та прозорий механізм застосування графіків погодинних обмежень потужності та аварійних екстрених відключень. Пріоритет в електропостачанні матимуть об’єкти критичної інфраструктури, військові підприємства та підприємства, які виконують мобілізаційні завдання», – зазначив очільник інспекції.
За його словами, у кожній області споживачі можуть бачити графік відключень на сайті енергопостачальників і операторів систем розподілу. У разі розбіжності споживачі можуть зв'язатися з оператором системи розподілу чи подати скаргу до Держенергонагляду або Національної комісії , що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Руслан Слободян повідомив, що на цей час ситуація в енергосистемі країни характеризується постійним дефіцитом генеруючих потужностей. «Імпорт електроенергії здійснюється цілодобово із сусідніх країн, тоді як експорту електроенергії немає. Найважча ситуація спостерігається у прифронтових регіонах, де щоденно відбуваються обстріли, що призводить до знеструмлення населених пунктів», – підкреслив голова Держенергонагляду. Наразі 453 населених пункти повністю знеструмлено внаслідок бойових дій. У решті регіонів електроенергія розподіляється з урахуванням справедливого розподілу ресурсів, без значних відмінностей у відключеннях між регіонами.
Довідково.
У разі виникнення проблемного питання, вирішення якого належить до компетенції Держенергонагляду, є можливість:
Крім того, у Держенергонагляді працює телефонна «гаряча лінія» – (044) 204 79 27 (графік за посиланням: https://sies.gov.ua/zvernennya-gromadyan/grafik-provedennya-telefonnoyi-garyachoyi-liniyi-u-derzhenergonaglyadi).
Також звернення приймаються через урядову «гарячу лінію» 1545.