• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Оператор системи розподілу замінить опори для приведення у належний технічний стан повітряні лінії електропередачі
опубліковано 30 вересня 2020 року о 09:40

Управління Держенергонагляду у Закарпатській області розглянуло звернення Велятинської сільської ради Хустського району щодо неналежного технічного стану повітряних ліній електропередачі (далі – ПЛ) у с. Велятино.

Під час розгляду звернення факти щодо неналежного технічного стану повітряних ліній по вул. Польова, вул. Мічуріна, вул. Шевченка та вул. Миру підтвердились.

Управлінням направлено до оператора системи розподілу (далі – ОСР) лист-вимогу стосовно розробки та виконання технічних заходів з приведення технічного стану електричних мереж у відповідність до вимог нормативних документів у галузі електроенергетики.

На сьогодні ОСР розроблено заходи з поліпшення технічного стану ПЛ-0,4 кВ «Л-2» від ТП-379 у частині її проходження по вул. Лісній та здійснено поставку електричних опор. Заміна дерев’яних опор на залізобетонні відбудеться у визначені терміни.

Водночас Управлінням Держенергонагляду у Донецькій області проведено розгляд колективного звернення мешканців м. Білицьке Добропільського району щодо неякісного надання послуг електропостачання та незадовільного технічного стану електричних мереж й обладнання.

За результатами розгляду встановлено, що ОСР порушив вимоги нормативно-правових документів щодо технічного стану та організації експлуатації електричних мереж, що можуть мати опосередкований вплив на параметри якості електричної енергії, яка постачається до будинків заявників. Зокрема, виявлено:

 • зменшення перетину нульового проводу і лінійних проводів у прогонах опор № 79-80, 80-81 внаслідок обриву дротів (обрив двох дротів верхнього повива);
 • поперечний вигин залізобетонної стійки опор № 80-81 (відхилення верхнього кінця стійки від вертикальної осі поперек лінії перевищує 0,5 м);
 • з’єднання нульового проводу і лінійних проводів у прогонах опор № 2-3, 78-79-80, 80-81, 87-89, 100-101-102 виконано за допомогою скруток проводів без використання з’єднувальних затискачів;
 • підключення споживачів до ПЛ 0,4 кВ приєднання «А-6. Приватний сектор» від ТП-8 по вул. Липова (Гастело) виконано за допомогою скруток;
 • наявність гілок дерев в охоронній зоні ПЛ (у прогонах опор № 86-87-88, 89-90, 94-95-96, 99-100-101-102);
 • відсутність оновлення диспетчерських найменувань та порядкових номерів опор ПЛ 0,4 кВ приєднання «А-6. Приватний сектор» від ТП-8 відповідно до поопорної схеми.

Крім того, при розгляді претензії/скарги споживачів щодо показників якості електричної енергії, ОСР не проводив вимірювання параметрів якості електричної енергії в точці розподілу з урахуванням вимог Кодексу системи розподілу (далі – КСР) (п. 13.2.4. глави 13.2 розділу XIII КСР).

Відтак, Управлінням Держенергонагляду у Донецькій області надано ОСР рекомендації щодо усунення встановлених невідповідностей.

Також у Волинській області представниками Управління Держенергонагляду надано роз’яснення щодо причин відключень електроенергії,  права та обов’язки енергопостачальника й права споживача електричної енергії мешканцю с. Велицьк Ковельського району.

Зі свого боку, Управлінням Держенергонагляду у Чернігівській області розглянуто колективне звернення мешканців смт Короп та с. Риботин Коропського району щодо надійності постачання електричної енергії до житлових будинків.

В ході розгляду звернення, представниками Управління спільно з уповноваженими особами ОСР та КП «Благоустрій сервіс» здійснено огляд енергетичних об’єктів Коропської дільниці ВП Бахмацього РЕМ.

За результатами проведеного заходу було виявлено порушення вимог нормативно-технічних документів щодо технічного стану енергетичних об’єктів та організації експлуатації електроустановок, що можуть впливати на надійність постачання електричної енергії до житлових будинків мешканців, зокрема:

 • непроєктне відгалуження до вводу в окремі житлові будівлі з опори виконано проводом, що не відповідає нормативним вимогам;
 • відсутнє повторне заземлення PEN-провідника на опорах;
 • у прогонах опор більше одного з'єднання на проводах ПЛ.

Для всебічного розгляду колективного звернення Управлінням ініційовано його розгляд на засіданні комісії інформаційно-консультаційного центру (далі – ІКЦ) при ОСР. Представником Управління окремо наголошено на необхідності дотримання вимог щодо порядку проведення оперативних перемикань, зазначених в інструкції, а також на значну кількість аварійних відключень в електричних мережах та низьку якість наданих послуг з постачання електричної енергії споживачам.

За результатами розгляду звернення, ІКЦ протокольним рішенням зобов’язала ОСР розробити відповідні заходи, усунути у місячний термін зауваження та привести мережі у відповідність до вимог нормативно-правових актів. Крім того, за результатами усунення зауважень поінформувати Управління Держенергонагляду у Чернігівській області до 19 жовтня поточного року.

Водночас Управлінням Держенергонагляду у Вінницькій області розглянуто звернення жителів с. Лопатин Козятинського району щодо технічного стану електричних мереж та надано відповідні роз’яснення. Зокрема, було повідомлено, що допустима перерва, необхідна для ремонту чи заміни пошкодженого елементу системи електропостачання для споживачів електричної енергії третьої категорії (до якої відносяться житлові будинки) – одна доба (п.1.2.20 розділу І Правил улаштування електроустановок). Відтак, порушень вимог нормативних документів з боку ОСР у частини тривалості відключень електропостачання в с. Лопатин не виявлено. У листі-відповіді заявникам рекомендовано з питань надійності та якості постачання електричної енергії у подальшому звертатися до ІКЦ при ОСР.

Також ІКЦ АТ «Вінницяобленерго» постановила жителю с. Політанки Шаргородського району негайно розпочати процедуру приведення договірних відносин у відповідність до вимог чинного законодавства на виконання складеного акту про порушення за самовільне підключення до електричних мереж.

Крім того, комісія ІКЦ за зверненням мешканця с. Лаврівка Вінницького району рекомендувала ОСР ініціювати укладення договору про спільне використання технологічних електричних мереж з власником ТП-873, до якої підключені електроустановки заявника.

Раніше повідомлялося про порядок дій при неякісному електропостачанні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux