• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Інспекторами Держенергонагляду в регіонах оглянуто теплове обладнання
опубліковано 26 лютого 2020 року о 11:19

Минулого тижня працівники Управлінь Держенергонагляду у Львівській та Черкаській областях здійснили моніторинг технічного стану та організації експлуатації теплового обладнання.

Так, на Львівщині було оглянуто реконструйовану котельню на вул. Л. Українки 5, що у м. Жовква. Об’єкт забезпечує виробництво теплової енергії на потреби опалення 13-ти житлових будинків, будинку культури, Жовківської районної лікарні та школи № 2.

Реконструкцію котельні було здійснено перед початком опалювального сезону 2019-2020 років відповідно до проєкту та нормативно-технічних документів. В ній змонтовано котел потужністю 0,43 Гкал/год на тверде паливо (тирсу), а також проведено заміну всіх магістральних та квартальних трубопроводів теплопостачання на попередньоізольовані труби. Об’єкт працює в режимі, який передбачає автоматичну подачу палива через транспортер та контроль його згоряння відповідно до заданих режимів теплопостачання. За необхідності, при пониженні температури зовнішнього повітря, в роботу включається твердопаливний котел. 

Проведення реконструкції котельні підвищило надійність теплопостачання соціально важливих об'єктів м. Жовкви та дозволило відмовитись від природного газу, як основного виду палива.

За результатами проведеного моніторингу інспекторами Управління Держенергонагляду у Львівській області виявлено певні недоліки під час організації експлуатації об’єкту. Працівниками інспекції було надано такі рекомендації:

  • розробити та затвердити в установленому порядку експлуатаційну (виробничу) інструкцію, в якій має бути наведено стислий технічний опис устаткування;  послідовність операцій щодо підготовки до пуску, порядок пуску і зупину устаткування; порядок експлуатації устаткування під час нормальної роботи і у разі виникнення порушень у роботі; порядок допуску до огляду, ремонту і випробування; заходи з охорони праці, вибухо- та пожежобезпеки;
  • внести зміни та перезатвердити  існуючу схему трубопроводів котельні.

Зі свого боку, на Черкащині було здійснено огляд технічного стану та організації експлуатації теплових установок і мереж Уманського медичного коледжу, що на вул. Незалежності, 20 в м. Умань.

 

У результаті інспекторами Управління Держенергонагляду у Черкаській області було встановлено, що монтаж теплового обладнання у закладі виконано відповідно до проєктної документації та надано консультативну допомогу щодо підтримки технічного стану і організації експлуатації теплового обладнання.