• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Держенергонагляд, реагуючи на звернення громадян, продовжує вживати відповідні заходи
опубліковано 29 жовтня 2020 року о 09:31

Держенергонагляд продовжує вживати заходи щодо забезпечення споживачів якісним, безпечним та безперервним електропостачанням з боку операторів системи розподілу (далі – ОСР).

Так, Управлінням Держенергонагляду у Волинській області розглянуто звернення громадянки щодо порушення вимог нормативних документів у галузі електроенергетики. Було з’ясовано, що по фасаду багатоквартирного житлового будинку прокладено мережі електропостачання тимчасових споруд з недотриманням нормативної відстані від кабельної лінії до вікон будинку. На вимогу інспектора Управління, мережі перенесено відповідно до вимог нормативно-технічної документації (далі – НТД).

Водночас Управлінням Держенергонагляду у Закарпатській області опрацьовано звернення депутата Горінчівської сільської ради щодо невідповідності вимогам НТД технічного стану лінії електропередачі по вулицях Незалежності, Затишна, Дружби і Посіч у с. Горінчево Хустського району та постачання до житлових будинків за цими адресами електричної енергії, параметри якості якої не відповідають вимогам державних стандартів.

В результаті проведеного моніторингу за участі уповноваженої особи ОСР (ПрАТ «Закарпаттяобленерго»), факт невідповідності вимогам НТД технічного стану лінії електропередачі було підтверджено. Відтак, Управлінням направлено до ОСР рекомендаційний лист стосовно розроблення та виконання технічних заходів з приведення технічного стану електричних мереж у відповідність до вимог нормативних документів з повідомленням Управління про їх виконання.

Крім того, було розглянуто звернення мешканки с. Онок Виноградівського району щодо приєднання її будинку до мереж ОСР. Представниками Управління з виїздом на місце було оглянуто електричні мережі, від яких отримують електричну енергію мешканці житлових будинків с. Онок, та встановлено, що земельна ділянка заявниці розташована на околиці села. Лінію електропередачі прокладено лише до забудов, введених у 1990-2000 роках. Від останньої опори повітряної лінії ПЛ – 0,4 кВ наявне підключення двох споживачів, приєднання яких було здійснено до введення в дію Кодексу систем розподілу.

У такий спосіб, для здійснення подальших кроків з електрифікації території, на якій розташований будинок заявниці, органу місцевого самоврядування необхідно розробити проєктну документацію, прийняти рішення щодо замовника електрифікації кварталу та визначити джерела фінансування даних робіт.

Зі свого боку, Управлінням Держенергонагляду у Донецькій області на адресу ОСР (АТ «ДТЕК Донецькі електромережі») направлено рекомендації щодо виконання вимог нормативних документів в частині дотримання строку розміщення інформації стосовно аварійних перерв у електропостачанні споживачів на власному вебсайті. Таке реагування зумовлено розглядом звернення щодо знеструмлення споживачів по вулицям Українська, Молчанова та Коцюбинського в м. Миколаївка Слов’янського району.

За результатами розгляду звернення встановлено, що за період з 1 січня 2020 року по 5 жовтня 2020 року зафіксовано три випадки знеструмлення електричних мереж, що здійснюють електропостачання споживачів. Також з’ясовано, що ОСР порушено вимоги абзацу другого пункту 7.7 розділу VII Правил роздрібного ринку електричної енергії та пункту 11.5.7 глави 11.5 розділу ХІ Кодексу систем розподілу в частині дотримання строку розміщення інформації щодо аварійних перерв у електропостачанні споживачів на власному вебсайті.

Водночас Управлінням Держенергонагляду у Запорізькій області опрацьовано звернення промислового споживача щодо неправомірності дій ОСР (ПАТ «Запоріжжяобленерго») під час надання послуги з приєднання електроустановок по вул. Автозаводська, що в обласному центрі. Під час розгляду звернення на засіданні комісії Інформаційно-консультаційного центру (далі – ІКЦ) ОСР з’ясовано, що ПАТ «Запоріжжяобленерго» під час надання послуги з приєднання порушено вимоги Кодексу систем розподілу. Зокрема, не дотримано вимоги пункту 4.5.6 глави 4.1 розділу IV Кодексу в частині дотримання термінів надання замовнику технічних умов на нестандартне приєднання, підписаних ОСР, разом з проєктом договору про нестандартне приєднання.

Також ОСР не надав інформацію щодо структури електричних мереж та навантаження у зоні можливого приєднання електроустановок заявника, внаслідок чого під час розгляду звернення не було можливості визначити обґрунтованість визначення місць (точок) забезпечення потужності, зазначених у Технічних умовах. Про виявлені порушення було поінформовано заявника.

Крім того, у м. Вінниця відбулося засідання комісії ІКЦ АТ «Вінницяобленерго», у якій взяв участь представник Управління Держенергонагляду у Вінницькій області. В ході засідання було розглянуто звернення жительки с. Романово-Хутір Іллінецького району щодо визначення розміру збитків по Акту про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії. У результаті було рекомендовано АТ «Вінницяобленерго» здійснити перерахунок за період з дня останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку до дня виявлення порушення (з 31 травня 2020 року по 19 червня 2020 року). Про дані дії було поінформовано заявника відповідним листом.

На Рівненщині представниками Управління Держенергонагляду опрацьовано звернення громадянина с. Корчівя Костопільського району щодо заміни аварійної опори до його дачного будинку в с. Велика Любаша з метою уникнення небезпечних для життя і здоров’я ситуацій. За результатом огляду електроустановок, вказані у зверненні факти аварійного стану опори лінії електропередачі підтвердились. Під час моніторингу обладнання ПЛ-10 кВ, ПЛ-0,22 кВ і КТП-35 виявлено 9 порушень вимог нормативних документів щодо технічного стану мереж та організації експлуатації електроустановок, а саме:

 • наявна поверхнева корозія корпусу КТП;
 • пошкоджено вузол кріплення площадки, внаслідок чого КТП має нахил;
 • не поновлено диспетчерські надписи на дверях РП-0,22 та РП-10 кВ КТП;
 • приєднання вентильних розрядників КТП виконано за допомогою скрутки;
 • наявне провисання проводу ПЛ-10 кВ у прогонах між опорами № 288-289 (зменшення відстані по вертикалі від проводу до пересічних об'єктів нижче значення, регламентованого Правилами улаштування електроустановок).

Управлінням направлено до ОСР рекомендаційний лист щодо усунення виявлених порушень.

Нагадаємо, що за сприяння Держенергонагляду мешканці Донеччини відновлено електропостачання.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux