• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
В областях розглянуто звернення громадян щодо забезпечення надійного та якісного постачання електроенергії
опубліковано 23 квітня 2021 року о 11:11

Держенергонагляд продовжує розгляд звернень громадян та надає роз’яснення стосовно вимог нормативно-правових актів, норм та правил у галузі електроенергетики.

Так, Управлінням Держенергонагляду у Донецькій області здійснено розгляд колективного звернення мешканців багатоквартирного житлового будинку по вул. Василя Стуса, 69 у м. Краматорськ щодо постачання до квартир заявників електричної енергії, параметри якості якої не відповідають вимогам державного стандарту ДСТУ EN 50160:2014.

Під час опрацювання звернення представниками Управління було встановлено, що організація експлуатації зовнішніх та внутрішньобудинкових електричних мережах не відповідає вимогам нормативно-правових актів, норм та правил у галузі електроенергетики, а саме:

 • наявне пошкодження контактного з’єднання (нагрів, оплавлення ізоляції) КЛ 0,4 кВ від РУ-0,4 кВ ТП-229 до ГРЩ-0,4 кВ будинку № 69 з КЛ 0,4 кВ від РЩ-0,4 кВ під’їзд № 1 будинку № 69 приєднання РЩ-0,4 кВ будинку під’їзд № 5 будинку № 69;
 • пошкоджено нульову жилу КЛ 0,4 кВ від РУ-0,4 кВ ТП-229 до ГРЩ-0,4 кВ будинку № 69 та КЛ 0,4 кВ від РЩ-0,4 кВ під’їзд № 1 будинку № 69 приєднання РЩ-0,4 кВ будинку під’їзд № 5 будинку № 69;
 • перегрівання контактів (потемніння контактів, плавлення ізоляції) на рубильнику № 3 фаза «С» та на рубильнику № 4 фаза «С» в РУ-0 ,4 кВ ТП-229;
 • підключення КЛ 0,4 кВ до клем рубильника № 4 в РУ-0,4 кВ ТП-229 виконано без використання кабельних наконечників;
 • відсутній запобіжник (встановлено дротову перемичку) по фазі «С» на рубильнику № 10 в РУ-0,4 кВ ТП-229;
 • відсутня можливість контролю фактичного рівня оливи у силовому трансформаторі (забруднено скло маслопоказчика на розширнику Т-1 ТП-229);
 • заміри якості електричної енергії та взаємовідносини зі споживачами щодо питань якості електричної енергії виконуються без врахування положень пункту 6.1.5 глави 6.1 розділу VI, пунктів 6.3.1, 6.3.7 глави 6.3 розділу VI та пункту 13.2.4. глави 13.2 розділу XIII Кодексу систем розподілу.

За результатами розгляду колективного звернення Управлінням рекомендовано АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» розробити заходи щодо:

 • забезпечення  постійного моніторингу якості електричної енергії в системі розподілу електричної енергії;
 • організації перевірок параметрів якості електроенергії за зверненням/скаргою споживача у відповідності до вимог Правил роздрібного ринку електричної енергії та у разі необхідності привести величини напруги до нормативних величин, визначених ДСТУ EN 50160:2014;
 • усунення порушень технічного стану та організації експлуатації електрообладнання ТП-229 та КЛ-0,4 кВ від ТП-229 приєднання «вул. В. Стуса, 69, 71», які можуть мати вплив на параметри якості електричної енергії, що постачається до житлового будинку за вищезазначеною адресою.

Також заявників повідомлено про те, що Держенергонаглядом, згідно з вимогами статті 9 Закону України «Про ринок електричної  енергії», неможливо провести відповідний захід державного нагляду (контролю) з перевірки технічного стану внутрішньобудинкових електричних мереж багатоквартирного житлового будинку, які знаходяться на обслуговуванні у споживачів електричної  енергії. 

Зі свого боку, Управлінням Держенергонагляду у Черкаській області розглянуто колективну скаргу щодо частих перерв в електропостачанні багатоквартирного будинку  за адресою: бул. Шевченка, 200 у  м. Черкаси. 

Під час розгляду скарги Управлінням було встановлено, що електропостачання об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) «Шевченка 200» здійснюється від трансформаторної підстанції ТП-411. Межу балансової належності електричних мереж та експлуатаційної відповідальності сторін між Черкаською міською філією ПАТ «Черкасиобленерго» та ОСББ «Шевченка 200» встановлено на кабельних наконечниках ВРП-0,4 кВ житлового будинку.

За інформацією, наданою ПАТ «Черкасиобленерго», з початку 2021 року було зафіксовано три перерви електропостачання житлового будинку за зазначеною адресою (03.03.2021 з 11 год. 15 хв. до 13 год. та 09.03.2021 з 16 год. 41 хв. до 17 год. 05 хв. ) через пошкодження запобіжників ПК-10 у ТП-411. Крім того, 04.03.2021 електропостачання ОСББ «Шевченка 200» було тимчасово припинено для проведення комплексу вимірювань і випробувань трансформатора в ТП-411.

Главою 1.2 розділу 1 Правил улаштування електроустановок визначено, що для електроприймачів III категорії електропостачання може здійснюватися від одного джерела живлення за умови, що час переривання електропостачання, необхідний для ремонту або заміни пошкодженого елемента системи електропостачання, не перевищує однієї доби.

Також заявників було поінформовано, що відповідно до підпункту 21 пункту 2.3 глави 2 Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, кількість перерв в електропостачанні протягом 12 календарних місяців у точці розподілу споживача (тривалістю понад одну годину):

 • для запланованих перерв без попередження споживача та перерв з причин технологічних порушень в електричних мережах ліцензіата:

1) у міській місцевості – менше 7;

2) у сільській місцевості – менше 9;

 • для запланованих перерв із попередженням споживача (без урахування запланованих перерв в електропостачанні, які виникли внаслідок проведення робіт з капітального ремонту, будівництва, технічного переоснащення, реконструкції, модернізації електричних мереж, якщо виконання таких робіт передбачене інвестиційною програмою ОСР та/або річною програмою ремонтів ОСР, та/або при реалізації договорів приєднання електроустановок споживачів згідно з чинними нормативними документами) – менше 12.

Управлінням підготовлено та направлено відповідь заявникам в терміни, установлені законодавством.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux