• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
У регіонах розглянуто звернення громадян стосовно електропостачання
опубліковано 18 червня 2021 року о 09:09

Держенергонагляд продовжує вживати заходів щодо забезпечення споживачів якісним, безпечним та безперебійним електропостачанням з боку операторів системи розподілу (далі – ОСР).

Так, Управлінням Держенергонагляду у Дніпропетровській області розглянуто звернення мешканця обласного центру стосовно аварійного стану кабельної лінії електропостачання багатоповерхового  житлового будинку, який може загрожувати здоров’ю та життю громадян.

У ході розгляду звернення представниками Держенергонагляду було підтверджено незадовільний технічний стан електроустановок та вжито заходів для виконання представниками балансоутримувача житлового будинку необхідних аварійно-відновлювальних робіт після відключення зазначеної кабельної лінії ОСР АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі».

Завдяки вчасному реагуванню представників Держенергонагляду на звернення громадян було ліквідовано передумову аварії та пожежі в електрощитовій багатоквартирного будинку.

Водночас представниками Управління Держенергонагляду у Закарпатській області розглянуто звернення жителя обласного центру щодо вирішення питання приєднання до електричних мереж новозбудованого будинку та сприяння у розробці плану електрифікації вулиці.

Управлінням у межах компетенції ініційовано розгляд звернення комісією Інформаційно-консультаційного центру по роботі із споживачами електричної енергії (далі – ІКЦ) ОСР ПрАТ «Закарпаттяобленерго».

На засіданні комісії ІКЦ було встановлено, що ОСР не взяв до уваги факт, що на земельній ділянці вже виконано приєднання до електричних мереж іншого споживача із укладанням Договору споживача про надання послуги з розподілу (передачі) електричної енергії та тимчасового договору про користування електричною енергією на період будівництва об’єкту власної забудови житлового будинку.

Відповідно до пункту 4.1.15. глави 4.1. розділу ІV Kодексу систем розподілу (із змінами, згідно з постановою HKPEKП від 28.04.2021 № 717), територія вважається електрифікованою, якщо хоча б один об'єкт, розташований на земельній ділянці, яка перебуває в межах території, що підлягає комплексній забудові, приєднаний до електричних мереж цього OCP відповідно до вимог законодавства, що регулює відносини, які виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників до електричних мереж, чинного на дату здійснення такого приєднання (після 01 січня 2013 року).

За результатом розгляду звернення Управління Держенергонагляду у Закарпатській області рекомендувало ОСР приєднати до електричних мереж об’єкти замовників на інших земельних ділянках у межах цієї території в залежності від типу приєднання.

Управлінням Держенергонагляду у Хмельницькій області проведено розгляд звернення громадянина щодо проходження повітряної лінії (далі – ПЛ) 0,4 кВ через належну йому земельну ділянку у садівничому товаристві «Дружба» в с. Олешин Хмельницького району.

Під час розгляду звернення з виїздом на місце було встановлено, що через територію земельної ділянки заявника проходить частина ПЛ 0,4 кВ. Згідно з наданою ОСР інформацією, дана ПЛ побудована і введена в експлуатацію у 1999 році та перебувала у власності СТ «Дружба». На момент побудови ПЛ вищезазначена земельна ділянка перебувала у користуванні заявника, як члена садового товариства. За договором про безоплатну передачу об’єктів електромереж у 2019 році СТ «Дружба» передано ПЛ у власність ОСР АТ «Хмельницькобленерго».

Законом України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів» (далі – Закон), для забезпечення надійної експлуатації та охорони енергогенеруючих об’єктів і об’єктів передачі електричної та теплової енергії, а також безпеки населення і охорони навколишнього природного середовища, встановлюються спеціальні зони об’єктів енергетики, до складу яких відносяться охоронні зони об’єктів енергетики.

Згідно з вимогами статті 25 Закону, власникам і користувачам земельних ділянок, на які встановлено обмеження та обтяження, видається кадастровий план їх земельних ділянок з нанесеними межами спеціальних зон, а також письмовий перелік обмежень та обтяжень щодо використання земель у цих зонах. У даному випадку інформація про будь-які обмеження та обтяження на використання земельної ділянки в Державному земельному кадастрі відсутня.

У результаті розгляду звернення, на вимогу Управління Держенергонагляду у Хмельницькій області, керівником ОСР повідомлено, що ділянка ПЛ 0,4 кВ, яка проходить через територію земельної ділянки заявника, буде перенесена за її межі шляхом встановлення додаткової опори. Виконання зобов’язань ОСР взято Управлінням на контроль.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux