• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
У Івано-Франківську незаконна забудова ускладнила проведення ремонтних робіт
опубліковано 24 січня 2020 року о 11:57

Ремонтні роботи з ліквідації аварійної ситуації на теплотрасі в Івано-Франківську було значно ускладнено внаслідок недотримання Правил технічної експлуатації теплових установок та мереж (далі – Правила) гаражним кооперативом, через який проходить трубопровід.

В результаті аварії протягом 42 годин без опалення залишилися 52 багатоквартирних житлових будинки та 11 об’єктів соціально-побутової сфери.

Зокрема, внаслідок прориву магістральної тепломережі на вул.Ребета було тимчасово припинено подачу тепла не лише іванофранківцям у центральній частині міста. Без опалення залишилися Івано-Франківський коледж ресторанного сервісу і туризму на вул.Сорохтея, Івано-Франківський національний медичний університет, Івано-Франківський обласний лікувально-фізкультурний центр, Обласний фтизіопульмонологічний центр на вул.Матейки, Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня, бiбліотека-фiлія на вул.Коновальця, Івано-Франківський фінансово-комерційний кооперативний коледж ім. С.Граната та інші.

Так, було з’ясовано, що гаражним кооперативом було грубо порушено вимоги п. 6.3.7 Правил щодо заборони спорудження будівель та гаражів в межах охоронних зон.

Для з’ясування причин аварії було створено відповідну комісію з розслідування технологічного порушення у роботі теплового господарства. Участь в комісії взяв інспектор Управління Держенергонагляду в Івано-Франківській області.

Комісія дійшла висновку, що аварія сталася через значний термін експлуатації теплових мереж (45 років) та корозійне пошкодження трубопроводів. Це призвело до прориву магістрального трубопроводу діаметром 426 мм.