• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Триває підготовка об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років
опубліковано 15 жовтня 2020 року о 14:16

Представники Держенергонагляду продовжують здійснювати моніторинги готовності об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років (далі – ОЗП) в усіх областях України.

Такі дії проваджуються відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 916-р «Про затвердження плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2020/21 року та його проходження» з метою збереження цілісності і забезпечення надійного й ефективного функціонування об’єднаної енергетичної системи України, а також для попередження технологічних порушень на об’єктах електроенергетики.

Відтак, Управлінням Держенергонагляду у м. Києві було проведено моніторинг об’єктів електроенергетики ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі»: центральної диспетчерської, ізоляції та захисту від перенапруг, релейного захисту та автоматики ВЕМ, підстанцій, ліній електропередачі високовольтних мереж та 4 районів електричних мереж (Лівобережний, Правобережний, Північний, Центральний).

Під час заходу було виявлено такі основні зауваження:

 • незадовільний стан маслонаповненого обладнання ПС 35-110 (150) кВ;
 • незадовільний стан комутаційних апаратів напругою 0,4 кВ у ТП 6-10/0,4 кВ;
 • пошкоджено кабельні лінії (по м. Києву пошкоджено 27 КЛ-10 кВ, які впливають на надійність електропостачання споживачів);
 • наявність тріщин та сколів на фундаментах опор;
 • незадовільний стан трас повітряних ліній.

За результатами моніторингу було складено довідку, у якій зафіксовано 199 зауважень щодо технічного стану й організації експлуатації електроустановок і електричних мереж, та поінформовано ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» про необхідність усунення зауважень до 30 жовтня поточного року.

Водночас представниками Управління Держенергонагляду у Закарпатській області здійснено моніторинги об’єктів ТОВ «ФЕС Теребля» та ТОВ «Енергія-СВ» з питань виконання комплексу заходів щодо підготовки енергетичного господарства до роботи в ОЗП.

У ході ознайомлення з виконанням відповідних заходів виявлено такі зауваження:

 • на фотоелектричній сонячній станції (далі – ФЕС) ТОВ «ФЕС Теребля»: не нанесено призначені найменування РТП та РЩ-0,4 кВ, не встановлено загороджувальні бар’єри із відповідними плакатами безпеки, не встановлено однолінійні схеми електричних приєднань у РУ-0,4 кВ та РУ-35 кВ, відсутній кабельний журнал ФЕС тощо;
 • на фотогальванічній електростанції ТОВ «Енергія-СВ»: відсутня технічна документація (генеральний план, однолінійна загальна схема електропостачання, акти прийняття електроустановок в експлуатацію, інструкції з пожежної безпеки та охорони праці тощо), не встановлено відповідні знаки у місцях проїзду автотранспорту через КЛ-10 кВ, відкрито прокладено заземлювальні провідники на КТП тощо.

За результатами проведених моніторингів об’єктів ТОВ «ФЕС Теребля» та ТОВ «Енергія-СВ» Управлінням складено відповідні довідки та рекомендовано у найкоротший термін привести організацію їх експлуатації у відповідність до вимог нормативних документів.

Також Управлінням Держенергонагляду у Житомирській області проведено моніторинг 16 суб’єктів господарювання щодо наявності та працездатності автономних джерел електроенергії й відповідності схем електропостачання. За результатами проведених заходів встановлено:

 • відповідність схем електропостачання схемам нормального режиму;
 • наявність осіб, відповідальних за експлуатацію електрогосподарства, які пройшли перевірку знань на всіх оглянутих суб’єктах господарювання;
 • відсутність автономного джерела електропостачання у КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського»;
 • невідповідність автономних джерел електропостачання вимогам нормативно-технічних документів (КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» у зв’язку із відсутністю автономного джерела живлення);
 • у КНП «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» генератор знаходиться в несправному стані;
 • необхідно виконати навіс над ДЕС та грозозахист у КНП «Центральна районна лікарня ім. Д.І. Потехіна».

Зі свого боку, у Тернопільській області представниками Управління здійснено моніторинг медичних закладів, які отримують електропостачання як електроприймачі І категорії надійності щодо забезпечення безперебійного та надійного електропостачання в умовах можливих несприятливих умов.

У ході ознайомлення було виявлено, що у 8-ми споживачів схеми електропостачання струмоприймачів І категорії не відповідають вимогам нормативних документів (КНП «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер», КНП «Тернопільська центральна районна лікарня», КНП «Тернопільський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр», КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня», КНП «Ланівецька центральна районна лікарня», КНП «Підгаєцька центральна районна лікарня», КНП «Гусятинська комунальна районна лікарня» та КНП «Бережанська центральна районна лікарня»).

Крім того, у 3-х споживачів відсутні особи, відповідальні за електрогосподарство (КНП «Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина», ПП «Продекспорт» та ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»).

Всім споживачам направлено рекомендації щодо усунення виявлених порушень та проінформовано Тернопільську ОДА про невідповідність схем електропостачання лікувальних закладів.

Водночас представники Управління Держенергонагляду у Черкаській області взяли участь у роботі комісії об'єкту електроенергетики з перевірки готовності до роботи в ОЗП ТОВ «ЕКО СЕЗАР» (с. Родниківка Уманського району). За результатами роботи комісії підписано Акт готовності до роботи в ОЗП.

Натомість під час участі представника Управління у роботі комісії служби електропостачання «Шевченківська дистанція електропостачання» щодо оцінки готовності до роботи в ОЗП основного обладнання ПС – «Завадівка», (с. Валява, Городищенського району) і ПС – Шевченко (м. Сміла) встановлено, що об'єктом електроенергетики не у повному обсязі виконані планові ремонти та заходи інвестиційної програми, про що складено відповідний висновок.

Нагадаємо, що завершено розслідування причин та фактів виникнення технологічного порушення на трансформаторній підстанції заводу «Кока-Кола».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux