• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Встановлення будь-якого електричного обладнання має відповідати проєктному рішенню, – Держенергонагляд
опубліковано 23 квітня 2020 року о 10:05

Про це йшлося на засіданні Комісії інформаційно-консультаційного центру у м. Чернігів. Інформаційно-консультаційний центр (ІКЦ) функціонує у кожному регіоні країни. Метою засідань ІКЦ є підвищення якості обслуговування споживачів електричної енергії, оперативного реагування на звернення громадян та формування прозорого інформаційного середовища з питань постачання електричної енергії. Так, в умовах карантину та режиму надзвичайної ситуації засідання Комісії інформаційно-консультаційного центру АТ «Чернігівобленерго» проходило дистанційно. У заході взяли участь представники Управління Держенергонагляду у Чернігівській області, оператора системи розподілу та НКРЕКП у Чернігівській області.

Під час обговорення звернення громадянина Чернігівщини щодо приведення значення дозволеної до використання потужності об’єкта згідно з договором про надання послуг з розподілу електричної енергії, укладеного між оператором системи розподілу та однією із компаній, у відповідність до існуючих проєктних рішень було надано роз'яснення стосовно таких питань:

1. Встановлення лічильників прямого включення. 

Згідно глави 3 Розділу V Кодексу комерційного обліку електричної енергії, на ринку електричної енергії використовуються фізичні та віртуальні точки комерційного обліку (далі – ТКО). Фізичні ТКО створюються та безпосередньо пов'язані з улаштованими в електричних мережах точками вимірювання та відповідними вузлами обліку електричної енергії. Кожен учасник ринку повинен узгодити схему розташування та перелік ТКО з власниками електроустановок та електричних мереж, що приєднані до його мереж.

До експлуатації в якості розрахункових допускаються прилади обліку, що занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування в Україні.

Єдиною додатковою умовою застосування того чи іншого приладу обліку є попереднє (до придбання) узгодження споживачем його типу з постачальником послуги комерційного обліку (далі – ППКО) на відповідність вимогам нормативних документів та обраному споживачем виду тарифу. При узгодженні також мають бути враховані умови та можливість експлуатації ППКО приладу обліку даного типу, а також його захищеність від несанкціонованого втручання та зовнішнього впливу різними способами і методами з метою безоблікового споживання та розкрадання електроенергії.

2. Встановлення запобіжників триполюсних автоматичних вимикачів, номінальний струм яких більш точно відповідатиме визначеному проєктом розрахунковому навантаженню.

Відповідно до пункту 2.4.2. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі – ПРРЕЕ), у договорі про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії зазначаються величини дозволеної (договірної) та приєднаної потужності, які визначаються виходячи з проєктних рішень та потужності наявних у споживача струмоприймачів. Потужність об’єкта споживача повинна обмежуватись на рівні потужності, передбаченої проєктом зазначеного об’єкта споживача та/або технічними характеристиками зовнішніх електричних мереж цього об’єкта споживача.

За результатами аналізу електричної схеми живлення у будинку громадянина встановлено невідповідність обладнання ВРП-0,4 проєктному рішенню. Власником будинку не надано інформацію про внесення змін до існуючого проєкту в частині заміни елементів електричної схеми заповнення ВРП-0,4 кВ або іншого проєктного рішення на реконструкцію та/або модернізацію мереж (в тому числі розрахунків відповідності встановленого на даний момент обладнання ВРП-0,4 кВ запроєктованій потужності). Встановлення будь-якого обладнання повинно відповідати проєктному рішенню (існуючому, на реконструкцію, модернізацію тощо).

3. Вжиття заходів для унеможливлення доступу до струмовідних частин та контактних з’єднань на ввідних перекидних рубильниках, що не передбачено існуючим проєктом.

Згідно з главою 7 Розділу VІ Кодексу комерційного обліку електричної енергії з метою запобігання несанкціонованому втручанню, доступу до елементів або функції настроювання засобів вимірювальної техніки за результатами повірки такі засоби вимірювальної техніки (далі – ЗВТ) пломбують.

ЗВТ має бути опломбований на затискній кришці пломбою ППКО. Пломби з тавром ППКО мають бути встановлені також на пристроях, що закривають первинні і вторинні кола живлення засобу обліку, важелі і кнопки управління комутаційних апаратів та кришки автоматів, встановлених у цих колах, двері комірок трансформаторів напруги, кришки на зборках і колодках затискачів, випробувальних блоках, усі інші пристрої і місця, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку.

Підготовка місць для опломбування здійснюється власником ТКО та стороною, на території (у приміщенні) якої встановлені ЗВТ згідно з переліком, наданим ППКО. Перелік місць пломбування може бути розширений за обґрунтованою пропозицією однієї зі сторін. Усі пломби, встановлені на ЗВТ, зобов'язані відповідати чинним нормативним документам. Пломбування ЗВТ не є послугою та здійснюється безоплатно.

Як повідомлялося раніше, оператори системи розподілу електричної енергії (ОСР) в усіх регіонах країни припинили доступ відвідувачів до центрів обслуговування клієнтів та інформаційно-консультаційних центрів на період дії карантину. Проте до Держенергонагляду надходять численні звернення учасників ринку електричної енергії з питань технічного стану та організації експлуатації електроустановок, якості та надійності електропостачання, приєднань до електричних мереж та інших проблемних питань, що потребують розгляду на засіданнях Комісії ІКЦ. Тому Держенергонагляд, враховуючи важливість діяльності ІКЦ та з метою забезпечення прав учасників ринку електричної енергії, ініціював організацію роботи Комісій ІКЦ дистанційно на період обмежень під час карантину. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux