• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Українська гідроенергетика: перспективи розвитку
опубліковано 21 листопада 2019 року о 10:46

Українські гідроелектростанції незабаром зможуть суттєво збільшити генерацію завдяки реконструкції та модернізації агрегатів вітчизняних ГЕС, а також добудови Дністровської та будівництва Канівської ГАЕС.

В ПрАТ «Укргідроенерго» анонсують, що до 2022 року модернізовані агрегати зможуть дати понад 300 МВт робочої потужності, а за шість років масштабна програма реконструкції дозволить збільшити частку ГЕС і ГАЕС в енергобалансі країни майже вдвічі, до 15%. Крім того, зросте подальший ресурс роботи електростанцій.

Енергетичною стратегією України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність» передбачено, що реконструкція існуючих потужностей ГЕС та будівництво нових агрегатів ГЕС і ГАЕС має бути завершена до 2025 року. Це дозволить зберегти у структурі генерації найбільш економічні та маневрові з них, а також збільшить їх потужність.

Так, з метою підвищення робочої потужності та продовження терміну експлуатації обладнання Київської ГАЕС у період з липня по вересень 2019 року було реконструйовано гідроагрегат №2, після чого його було введено в промислову експлуатацію. Відтак, після реконструкції було збільшено потужність гідроагрегату на 5,8 МВт до 46,8 МВт. Також на Київській ГАЕС розпочато роботи з модернізації гідроагрегату №6 та готується до реконструкції гідроагрегат №4.

Нагадуємо, що наразі в Україні працює 10 ГЕС і ГАЕС на Дніпрі та Дністрі, ще 2 – Канівську гідроакумулюючу і Каховську ГЕС-2 планують побудувати.