• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Нові методи роботи Держенергонагляду задля сталого функціонування енергетичної галузі
опубліковано 06 серпня 2021 року о 10:20

Кардинально нові методи організації роботи в інспекції мають забезпечити надійне й безпечне електро- та теплопостачання споживачам. Про це наголосив тимчасово виконуючий обов’язки Голови Держенергонагляду Володимир Рубанка під час наради з керівниками територіальних органів відомства. Зустріч відбулась 5 серпня 2021 року у приміщенні Держенергонагляду з дотриманням усіх карантинних вимог.

У заході також взяли участь Перший заступник Міністра енергетики України Юрій Власенко, Перший заступник Голови Держенергонагляду Роман Боднар та керівники самостійних структурних підрозділів центрального апарату відомства.

В ході зустрічі Юрій Власенко висловив сподівання, що завдяки якісній, об’єктивній та оперативній роботі Держенергонагляду, енергетичний комплекс України буде стало функціонувати у прийдешньому осінньо-зимовому періоді.

Зі свого боку, Володимир Рубанка зазначив, що інспекція потребує кардинально нових методів роботи. «Необхідно позбутись застарілого підходу інспектування суб’єктів господарювання у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання. Ми повинні відійти від канцеляризму й бюрократизму, максимально спростити підходи до роботи та зосередитись виключно на основних функціях задля сталого функціонування енергетичної галузі нашої держави», – повідомив очільник відомства.

Крім того, т.в.о. Голови Держенергонагляду додав, що важливим елементом продуктивної діяльності є люди з високим рівнем освіти, досвіду, знань та вмінь. Тому інспектори відомства мають постійно покращувати свої знання в енергетичній галузі, підвищувати та удосконалювати професійну компетентність. Адже завдяки цьому залежить якісне виконання їх посадових обов’язків.

Також під час наради було обговорено організацію роботи територіальних органів та нагальні питання, розв’язання яких потребує оперативних дій. Йдеться про контроль за підготовкою об’єктів енергетики до роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 років, кадрові питання, питання розгляду звернень громадян, правову роботу, організацію належної взаємодії та координацію діяльності територіальних Управлінь Держенергонагляду.

Так, директор Департаменту державного нагляду у галузі електроенергетики Володимир Клювак повідомив про організацію здійснення заходів державного нагляду (контролю), надання звітних матеріалів за їх результатами та інші проблемні питання. Зокрема, наголосив, що звіти з питань електроенергетики повинні бути повними та коректними. Територіальні Управління мають надавати звітну інформацію за єдиним зразком. Це пришвидшить формування аналітичних довідок для Міненерго та Кабінету Міністрів України.

З іншого боку, директор Департаменту державного нагляду у сфері теплопостачання Віталій Михайлович розповів про формування переліку суб’єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) у 2022 році. Зокрема, повідомив, що суб’єкти господарювання, які відпускають теплову енергію для власних потреб, не підлягають плановим перевіркам. Також наголосив на необхідності звертати особливу увагу на споживачів соціальної сфери (лікарні, навчальні заклади, дитячі садочки тощо) під час здійснення моніторингів стану підготовки теплових господарств до опалювального періоду.

Водночас начальник Управління правового забезпечення Наталія Кращенко повідомила, що уряд схвалив проєкт Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю)» у новій редакції. Крім того, Держенергонаглядом вже напрацьовано зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення і ще до низки нормативно-правових актів. Змінами передбачається розширення підстав для проведення позапланових заходів та вирішення питань щодо призупинення об’єктів за рішенням суду і не тільки.

Наприкінці засідання т.в.о. Голови Держенергонагляду Володимир Рубанка подякував усім присутнім за конструктивну зустріч та висловив впевненість, що завдяки тісній співпраці вдасться подолати всі труднощі й на належному рівні виконати поставлені перед галуззю завдання.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux