• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Парламент ратифікував оновлений «енергетичний» Додаток до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
опубліковано 10 червня 2019 року о 12:22

Верховна Рада України ратифікувала Закон «Про ратифікацію Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони». Це рішення є передумовою енергонезалежності та передбачає нові енергетичні стандарти, які наблизять Україну до повноправного членства в ЄС.

Додаток охоплює всі енергетичні ринки. Зокрема, в галузі електроенергії передбачено впровадження Директив і Регламентів ЄС, що стосуються умов доступу до мережі для транскордонних перетоків електроенергії, доброчесності та прозорості на гуртовому ринку електроенергії і надійності постачання електроенергії та інвестування в інфраструктуру.

Передбачена імплементація мережевих кодексів ЄС у секторах газу та електроенергії. Такий підхід дозволить вести постійний діалог з ЄС у двосторонньому форматі та стати повноправним учасником енергетичного ринку ЄС.

У частині енергетичної інфраструктури важливим є впровадження Регламенту ЄС про настанови для транс’європейської енергетичної інфраструктури.

Нагадаємо, що 15 травня Кабінет Міністрів України схвалив проект Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII (енергетика) до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Довідково:

У грудні минулого року під час 5-го засідання Ради асоціації між Україною та ЄС, Європейський Союз визнав прагнення України забезпечити повну інтеграцію до внутрішніх енергетичних ринків ЄС після завершення відповідних реформ. Тому у своїй спільній заяві Сторони зазначили, що очікують оновлення профільного енергетичного Додатка XXVII до Угоди про асоціацію з метою відображення розвитку права ЄС.