• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
В регіонах України розпочинається опалювальний період
опубліковано 04 листопада 2022 року о 08:30

У багатьох регіонах вже розпочато опалювальний період. Якщо протягом трьох днів поспіль середньодобова температура опускається нижче 8 градусів, то опалення має вмикатися. У кожному конкретному випадку рішення про опалення ухвалюється на місцях місцевими органами виконавчої влади.

Так, опалювальний період спочатку розпочався для закладів соціальної сфери у Києві, а згодом – в інших містах. Підготовка проходить у посиленому режимі, відповідні служби та експерти роблять усе можливе для вчасного та якісного теплопостачання.

Зі свого боку, Держенергонагляд у межах компетенції продовжує вживати заходи щодо оцінки підготовки/готовності енергетичних господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період 2022-2023 років (далі – ОП). Під час участі у комісіях з перевірки готовності теплових господарств до роботи в ОП представниками Держенергонагляду перевіряється наявність розпорядчих документів, складених планів організаційно-технічних заходів, оформлених актів виконаних робіт та іншої технічної документації. Проводиться огляд технічного стану теплових господарств закладів та виконання запланованих робіт.

Так, у Харківській області Управління Держенергонагляду отримало 168 звернень від соціально важливих споживачів та 29 звернень від теплопостачальних організацій області щодо участі представників Держенергонагляду у складі комісій з перевірки готовності теплових господарств.

Наразі підписано 484 актів готовності джерел теплової енергії до роботи в ОП. Споживачам теплової енергії підписано 955 актів готовності до роботи в ОП, з яких:

 • 297 актів – медичним та лікувальним закладам;
 • 591 акт – дошкільним, шкільним навчальним та іншим дитячим закладам;
 • 61 акт – професійним та вищим навчальним закладам;
 • 6 актів – іншим закладам соціального призначення.

Окрім того, за результатами роботи комісій суб’єктам господарювання надіслано 9 листів із зауваженнями щодо незадовільної підготовки теплових господарств до роботи в ОП.

На Вінниччині, представники Управління взяли участь у роботі 12 комісій з перевірки готовності теплових господарств до роботи в ОП, підписано 12 актів готовності та 20 актів стану готовності до опалювального періоду.

Фахівці Управління Держенергонагляду у Донецькій області взяли участь у роботі 8 комісій з перевірки готовності теплових господарств до роботи в ОП:

 • 1 комісія з перевірки суб’єкта господарювання, який здійснює діяльність з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії. Перевірено стан готовності до роботи в опалювальний період 2 котелень.
 • 7 комісій суб’єктів господарювання (споживачі соціальної сфери). Перевірено стан готовності до роботи в опалювальний період 37 об’єктів. Підписано 37 актів стану готовності та 6 актів готовності теплового господарства до роботи в ОП.

На Волині вже підписано 60 актів готовності до ОП, серед яких: 34 акти – медичні та лікувальні заклади; 5 актів – дошкільні навчальні та інші дитячі заклади; 6 актів – школи; 5 актів – професійні та вищі навчальні заклади; 10 актів – інші заклади соціального призначення.

Представниками Управління Держенергонагляду у Рівненській області взято участь у роботі 160 комісій з підготовки теплових господарств суб’єктів господарювання важливої соціальної інфраструктури області та у 17 суб’єктів відносин у сфері теплопостачання, які проводять господарську діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії.

Проведено огляд 104 джерел теплопостачання та 267 об’єктів споживачів теплової енергії соціально важливої інфраструктури області з питань готовності їх теплових господарств до роботи в ОП. За результатами участі в роботі комісій представниками Управління підтверджено актами готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період по 267 об’єктах 157 суб’єктів господарювання важливого соціального значення та 81 джерелу теплопостачання 15 теплопостачальних підприємств області. Також під час роботи в комісіях по 49 котельнях 7 теплопостачальних підприємств області виявлено 96 порушень з підготовки до роботи в опалювальний період, за результатами яких видано довідки про виявлені зауваження з рекомендаційними термінами їх усунення.

Звертаємо вашу увагу, що кожен з нас може допомогти органам виконавчої влади та відповідним службам цього опалювального сезону. Читайте, як підготувати свої будинки до зими.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux