• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Усі підприємства енергетики повинні забезпечити надійне і безпечне постачання електричної та теплової енергії споживачам взимку, – Роман Боднар
опубліковано 11 листопада 2020 року о 09:04

Про це вчора, 10 листопада, заявив т.в.о. Голови Держенергонагляду Роман Боднар під час засідання Колегії Міністерства енергетики України (далі – Колегія). Засідання відбулось під головуванням в.о. Міністра енергетики України Ольги Буславець.

Під час заходу членами Колегії було розглянуто стан підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до проходження осінньо-зимового періоду 2020/2021 років (далі – ОЗП).

Відкриваючи засідання Ольга Буславець повідомила, що цього року Україна входить в осінньо-зимовий період з безпрецедентно великими запасами палива на складах. Також в.о. Міністра нагадала, що вже затверджено графіки ремонтів усіх генеруючих компаній на наступний рік і на підставі цього підготовлено та затверджено прогнозний баланс електроенергії на 2021 рік.

У ході зустрічі генеруючі компанії доповіли про стан підготовки енергоблоків до зими.

Зі свого боку, Роман Боднар представив результати проведеного Держенергонаглядом моніторингу технічного стану основного енергетичного обладнання та оцінку його готовності до роботи в осінньо-зимовий період. Розпочинаючи свою доповідь очільник відомства нагадав присутнім напрями діяльності Держенергонагляду. Зокрема, це моніторинг виробників електричної та теплової енергії, оператора системи передачі електроенергії, операторів системи розподілу електричної енергії та системи теплопостачання. Також т.в.о. Голови повідомив, що у період з 17 серпня по 09 листопада представники Держенергонагляду взяли участь у роботі Комісій з перевірки готовності до роботи в осінньо-зимовий період 2020/2021 років (далі – Комісія) 66 енергопідприємств.

«Станом на 09 листопада Комісії завершили свою роботу на 56 енергопідприємствах. За результатами участі у Комісіях Держенергонаглядом видано 55 висновків об'єктам електроенергетики, в яких зазначено обов'язкові до виконання 643 зауваження. На сьогодні енергопідприємствами вже усунуто 269 зауважень. Виконання ще 374 заходів з підготовки до роботи в ОЗП залишаються на контролі Держенергонагляду», – зазначив Роман Боднар.

Крім того, Роман Боднар поінформував, що Держенергонаглядом здійснено моніторинг стану готовності об’єктів електричних мереж до роботи в ОЗП 29 операторів системи розподілу електричної енергії (ОСР). За результатами моніторингів було виявлено 4 851 порушення вимог нормативних документів у галузі електроенергетики, серед яких:

 • не проведено у повному обсязі капітальні та поточні ремонти обладнання ПЛ і ПС 150-35 кВ;
 • не проведено технічне обслуговування РЗА та ПА на ПС 150/110/35/10 кВ;
 • не виконано у повному обсязі заходи, заплановані розділом 5.1 Інвестиційних програм на 2020 рік;
 • не проведено у повному обсязі випробування електрообладнання ПС 150-35 кВ тощо.

«З метою забезпечення надійного і сталого функціонування об’єднаної енергетичної системи України, надійного енергопостачання споживачів електричної й теплової енергії та безпеки постачання електричної енергії, ОСР мають завершити у строк до 15 грудня реалізацію розроблених на підставі вимог Положення про порядок оцінки готовності об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період заходів, спрямованих на приведення технічного стану і організації експлуатації об'єктів електричних мереж у відповідність до вимог правил та стандартів у галузі електроенергетики», – наголосив Роман Боднар.

Також т.в.о. Голови повідомив, що представниками Держенергонагляду здійснено моніторинг 25 тисяч теплоенергетичних об’єктів, з них:

 • 4,5 тис. джерел теплової енергії з приєднаними до них тепловими мережами;
 • 20,5 тис. систем теплоспоживання споживачів теплової енергії (заклади охорони здоров’я, освіти та дошкільної освіти тощо).

«За результатами проведених моніторингів було виявлено 2 762 порушення вимог діючих норм і правил у сфері теплопостачання. З метою усунення порушень керівникам суб’єктів господарювання було надано рекомендації у вигляді довідок з переліком невідкладних заходів, які необхідно усунути у встановлені терміни. Станом на 05 листопада суб’єкти відносин у сфері теплопостачання усунули 2 412 порушень (87%)», – підкреслив очільник інспекції.

Водночас Роман Боднар зауважив, що одним із головних критеріїв оцінки готовності об'єктів електроенергетики до роботи в ОЗП є показник аварійності. Так, кількість технологічних порушень на об’єктах електроенергетики за 10 місяців 2020 року у порівняні з аналогічним періодом 2019 року зросла з 311 до 317, класифікованих як відмови 1 та 2 категорій відповідно до Інструкції про розслідування і облік технологічних порушень на об’єктах електроенергетики і в об’єднаній енергетичній системі України.

Наприкінці засідання члени Колегії обговорили важливі питання щодо підготовки та стабільного проходження ОЗП, а також ухвалили рішення стосовно відзначення працівників енергетичної галузі нагородами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux