• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Гідравлічні випробування теплових мереж - необхідна передумова надійного опалювального сезону
опубліковано 20 травня 2019 року о 11:24

З метою забезпечення надійного та сталого функціонування систем теплопостачання і теплоспоживання суб’єкти господарювання до початку опалювального періоду мають проводити гідравлічні випробування. 

Гідравлічні випробування теплових мереж – щорічний і обов’язковий захід, передбачений Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду. Правила поширюються на суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, транспортування теплової енергії та надання послуг з теплопостачання (опалення і ГВП). Також документ обов‘язковий до виконання споживачами теплової енергії незалежно від організаційно-правових форм та форм власності. Правила встановлюють єдиний порядок підготовки теплових господарств до опалювального періоду.

«Гідравлічні випробування - це метод діагностики, який дає змогу виявити та ліквідувати зношені ділянки мереж і у такий спосіб запобігти появі пошкоджень під час майбутнього опалювального періоду. Наразі це дієвий запобіжний захід, який дозволяє заздалегідь виявляти критичні місця тепломереж. Адже справний стан трубопроводів є запорукою безпеки мереж та безаварійного проходження опалювального сезону», - зазначив Голова Держенергонагляду Максим Малашкін.

Випробування проводяться з квітня по вересень поетапно в різних районах міст. Передбачено, що на окремих ділянках тестування можуть тривати близько двох тижнів. На цей час відповідні теплові пункти відключаються, а подача гарячого водопостачання тимчасово припиняється. При цьому, у разі виявлення пошкоджень, одразу після випробувань теплових мереж, мають проводитись ремонтні роботи.

Початок і тривалість пробного пуску тепломереж встановлюються графіком (теплопостачальної організації, надавача послуг), який доводиться до відома споживачів не пізніше ніж за три доби до початку робіт.

Проведення гідравлічних випробувань регламентовано наказом Мінпаливенерго «Про затвердження правил технічної експлуатації теплових установок і мереж», наказом Міненерговугілля «Про затвердження Змін до Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж» та спільним наказом Мінпаливенерго і Мінжитлокомунгосп «Про затвердження правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду».

«Відповідно до Правил усі планові роботи на устаткуванні джерел теплової енергії, теплових мереж, теплових пунктів, системах опалення, вентиляції та гарячого водопостачання повинні бути закінчені до першого жовтня. Також до цього часу мають бути усунуті всі порушення і дефекти, виявлені в період підготовки до опалювального періоду», - наголосив Максим Малашкін.

Довідкова інформація:

За даними теплопостачальних організацій у 2018 році в областях України було зафіксовано 9 590 технологічних порушень. Переважну кількість випадків склали пориви на магістральних та розподільчих теплових мережах. Така статистика свідчить про невиконання у повному обсязі гідравлічних випробувань, діагностики та капітальних ремонтів, а також про недотримання суб’єктами господарювання правил експлуатації теплових установок і мереж. Незадовільний технічний стан інфраструктури та наявність значної кількості технологічних порушень потребує реалізації першочергових заходів із реконструкції теплових мереж. Такі заходи дозволять підвищити надійність теплопостачання та знизити втрати при транспортуванні теплової енергії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux