• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Інформація щодо виконання функціональних завдань Держенергонаглядом у галузі електроенергетики за 6 місяців 2021 року

Постановами Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та від 21 квітня 2021 року № 405 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», подовжено адаптивний карантин до 30 червня 2021 року.

Відповідно до обмеження щодо здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), встановлених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 533-ІХ, Держенергонагляд здійснює планові заходи державного нагляду (контролю) щодо суб’єктів господарювання, віднесених до високого ступеня ризику.

У звітному періоді здійснено три планові заходи у суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику, а саме: ПАТ «Кропивницький олійноекстракційний завод», ВАТ «Тернопільобленерго» та АТ «Полтаваобленерго». За результатами здійснення заходів було виявлено 960 порушень чинного законодавства та видано 3 приписи на їх усунення.

Здійснено 82 перевірки виконання розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення заходів державного нагляду (контролю). Встановлено невиконання вимог припису АТ «Укрзалізниця», видано новий припис та розпорядження про накладення штрафу в сумі 8,5 тис. грн.

За поданням письмових заяв операторами системи розподілу здійснено 3 позапланові заходи.

За зверненнями фізичних осіб про порушення, що спричинило шкоду їхнім правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому середовищу чи безпеці держави було проведено 243 позапланові заходи у 22 операторів систем розподілу, виявлено майже 3,2 тис. порушень вимог нормативно-правових актів, норм та правил в галузі електроенергетики та видано 225 приписів на їх усунення.

На виконання доручень Міненерго України від 15.03.2121 № 26/1.6-4.2-4094, від 15.03.2021 № 26/1.6-4.2-4082, від 06.04.2021 № 1.6.-4.3-5590 та від 13.05.2021 № 26/1.6-4.2-7740 проведено моніторинги щодо:

 • виконання операторами систем розподілу заходів з підготовки до роботи в грозовий сезон. Виявлено майже 3,4 тис. порушень вимог законодавства та видано відповідні рекомендаційні листи на їх усунення. Здійснено моніторинг виконання операторами систем розподілу вимог рекомендаційних листів;
 • повноти та якості розчистки операторами систем розподілу трас ПЛ-0,4-110 (150) кВ, виявлено понад 3 тис. порушень вимог законодавства та видано відповідні рекомендаційні листи на їх усунення;
 • готовності обладнання електричних мереж операторів систем розподілу до роботи в умовах високих температур та надійності його експлуатації в цей період, виявлено майже 4,8 тис. порушень та видані відповідні рекомендаційні листи на їх усунення. Перевірено виконання операторами систем розподілу вимог рекомендаційних листів;
 • погодження виконавчим комітетом Южноукраїнської міської ради Миколаївської області графіків аварійного відключення споживачів та графіків погодинного відключення електроенергії складені ДПЕМ ПрАТ «Атомсервіс» на 2020-2021 р.р.;
 • повноти та достовірності інформації стосовно складених АТ «Хмельницькобленерго» планів-графіків з розчистки трас ПЛ-0,4-110 кВ на 2021 рік.

У поточному році було розглянуто понад 1,5 тис. звернень фізичних осіб щодо порушень зі сторони операторів систем розподілу, що спричинили шкоду їхнім правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю.

Розглянуто 306 звернень фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, виявлено 311 порушень чинного законодавства та видано 21 рекомендаційний лист на їх усунення.

Взято участь у роботі 35 комісій з розслідування причин і наслідків технологічних порушень на обладнанні електричних мереж 14 учасників ринку електричної енергії.

Розглянуто 61 звернення державних органів (НКРЕКП, Служби безпеки України, Антимонопольного комітету України, державних адміністрацій, правоохоронних органів та інших). Виявлено 99 порушень вимог законодавства та видано 2 рекомендаційні листи на їх усунення.

Розглядалися проєкти змін до інвестиційних програм на 2021 рік, проєкти програм розвитку на 2021-2025 роки та на 2022-2025 роки операторів систем розподілу.

Взято участь у роботі майже 2,3 тис. комісій з перевірки знань та перевірено майже 33 тис. працівників суб’єктів господарювання, які забезпечують оперативно-технологічне управління і технічне обслуговування обладнання.

Взято участь у роботі 179 комісій Інформаційно-консультативних центрів по роботі із споживачами електричної енергії при операторах систем розподілу та розглянуто 215 спірних питань.

З початку року на контролі перебувало 228 приписів, які були видані за результатами здійснення заходів державного нагляду (контролю) на усунення порушень вимог нормативно-правових актів, норм та правил в галузі електроенергетики.

З них за результатами проведених перевірок виконання вимог розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведених заходів державного енергетичного нагляду встановлено виконання вимог у повному об’ємі та знято з контролю 81 припис, що складає 35,5%.

За невиконання АТ «Укрзалізниця» вимог припису видано розпорядження про накладення штрафу в сумі 8,5 тис. грн та новий припис.

У решти 147 приписів термін виконання не закінчився і вони продовжують перебувати на контролі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux