• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Інформація щодо виконання функціональних завдань Держенергонаглядом у галузі електроенергетики за 9 місяців 2021 року

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 року № 981 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», якою зокрема внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, подовжено адаптивний карантин до 31 грудня 2021 року.

Відповідно до обмеження щодо здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), встановлених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 533-ІХ, Держенергонагляд здійснює планові заходи державного нагляду (контролю) щодо суб’єктів господарювання, віднесених до високого ступеня ризику.

У звітному періоді здійснено 27 планових заходів у суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику. За результатами здійснення заходів було виявлено майже 12,3 тис. порушень чинного законодавства та видано 27 приписів на їх усунення.

За дорученням Прем'єр-міністра України у зв’язку з виявленими системними порушеннями та/або настанням події, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров'я людей, захист навколишнього середовища та забезпечення безпеки держави здійснена перевірка АТ «Нікопольський завод феросплавів» щодо дотримання встановленого нормативно-правовими актами з питань електроенергетики порядку застосування енергопостачальником заходів з обмеження та/або припинення постачання електричної енергії ТОВ «Екотехнік Нікополь». Представники Держенергонагляду до проведення заходу не були допущені. АТ «Нікопольський завод феросплавів» видано припис з вимогою допустити інспекторів до проведення заходу державного нагляду (контролю).

Здійснено 181 перевірка виконання учасниками ринку розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю). Встановлено невиконання вимог двох приписів, а саме: АТ «Укрзалізниця», видано новий припис та розпорядження про накладення штрафу в сумі 8,5 тис. грн. та АТ «Нікопольський завод феросплавів», видано новий припис та розпорядження про накладення штрафу в сумі 85 тис. грн.


За поданням операторами систем розподілу письмових заяв про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням проведено 5 позапланових заходів державного нагляду (контролю). У АТ «Хмельницькобленерго» виявлено 182 порушення та видано припис на їх усунення, у інших операторів систем розподілу порушень не виявлено.

За зверненнями фізичних осіб про порушення, що спричинило шкоду їхнім правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому середовищу чи безпеці держави у 25 операторів систем розподілу було проведено 389 позапланових заходів, виявлено понад 5,3 тис. порушень вимог нормативно-правових актів, норм та правил в галузі електроенергетики та видано 368 приписів на їх усунення.

На виконання доручень Міненерго України проведено моніторинги на об’єктах електроенергетики щодо:

- виконання операторами систем розподілу заходів з підготовки до роботи в грозовий сезон (від 15.03.2021 № 26/1.6-4.2-4094). Виявлено майже 3,4 тис. порушень вимог законодавства та видано відповідні рекомендаційні листи на їх усунення;

- повноти та якості розчистки операторами систем розподілу трас ПЛ-0,4-110 (150) кВ у І та ІІ кварталах 2021 року (від 15.03.2021 № 26/1.6-4.2-4082), виявлено понад 5,9 тис. порушень вимог законодавства та видано відповідні рекомендаційні листи на їх усунення;

- готовності обладнання ПС-35-110 (150) кВ операторів систем розподілу до роботи в умовах високих температур та надійності його експлуатації в цей період (від 13.05.2021 № 26/1.6-4.2-7740), виявлено майже 4,8 тис. порушень та видані відповідні рекомендаційні листи на їх усунення. Також перевірено виконання операторами систем розподілу вимог рекомендаційних листів;

- погодження виконавчим комітетом Южноукраїнської міської ради Миколаївської області графіків аварійного відключення споживачів та графіків погодинного відключення електроенергії складені ДПЕМ ПрАТ «Атомсервіс» на 2020-2021 р.р. (від 06.04.2021 № 26/1.6.-4.3-5590);

- стану пристроїв автоматичного частотного розвантаження, встановлених на підстанціях споживачів електричної енергії (від 31.08.2021 № 26/1.2-4.2-13690);

- взяття участі у проведенні галузевого протиаварійного тренування на тему «Дії оперативного персоналу оператора систем передачі, виробників та операторів систем розподілу, спрямовані на запобігання системної аварії в ОЕС України, в умовах гостродефіцитного балансу потужності при аварійному знеструмленні ліній електропередачі та генеруючого обладнання атомних та теплових електростанцій, під час проходження осінньо-зимового періоду 2021/2022 року» у 27 операторів систем розподілу (від 23.09.2021 № 26/1.2-4.2-15142). Виявлено 12 порушень та видано 6 рекомендаційних листів.

У поточному році було розглянуто понад 2,4 тис. звернень фізичних осіб щодо порушень зі сторони операторів систем розподілу, що спричинили шкоду їхнім правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю.

Розглянуто 478 звернення фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, виявлено 311 порушень чинного законодавства та видано 21 рекомендаційний лист на їх усунення.

Взято участь у роботі 71 комісій з розслідування причин і наслідків технологічних порушень на обладнанні електричних мереж 24 учасників ринку електричної енергії.

Розглянуто 90 звернень державних органів (НКРЕКП, Служби безпеки України, Антимонопольного комітету України, державних адміністрацій, правоохоронних органів та інших). Виявлено 106 порушень вимог законодавства та видано 4 рекомендаційні листи на їх усунення.

За зверненням операторів систем розподілу розглядалися проєкти: змін до інвестиційних програм на 2021 рік – 27 операторів систем розподілу; проєкти інвестиційних програм на 2022 рік – 27 операторів систем розподілу; проєкти змін до Програм розвитку на 2021-2025 роки – 11 операторів розподілу та проєкти Програм розвитку на 2022-2026 роки – 29 операторів систем розподілу.

Взято участь у роботі майже 3,4 тис. комісій з перевірки знань та перевірено майже 51,1 тис. працівників суб’єктів господарювання, які забезпечують оперативно-технологічне управління і технічне обслуговування обладнання.

Взято участь у роботі 269 Комісій Інформаційно-консультативних центрів по роботі із споживачами електричної енергії при операторах систем розподілу та розглянуто 334 спірні питання.

З початку року на контролі перебувало 397 приписів, які були видані за результатами здійснення заходів державного нагляду (контролю) на усунення порушень вимог нормативно-правових актів, норм та правил в галузі електроенергетики.

З них за результатами проведених перевірок виконання вимог розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведених заходів державного енергетичного нагляду, встановлено виконання вимог у повному об’ємі та знято з контролю 179 приписів, що складає 45,1 %.

У решти 218 приписів термін виконання не закінчився і вони продовжують перебувати на контролі.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux